Half-man, half-vegetable, Aigwon is constantly changing from an immobile, silent tree into a walking, talking human being. At Caelus’s request, he does his utmost to remain human while teaching and to only change back into a tree at night-time, although his students aren’t particularly bothered by having a teacher who doesn’t move or say anything for an hour or so.
 • Released on friday 04/06/10
 • Illustrator: John Sein
 • Uncommon Card Available at the Shop
 • You don't have this character in your collection.
 • Danger zone icon Allowed in EFC up to Danger zone
 • icon
 • Browse 23 Market offers
Ability

Power of Aigwon:

Stop Opp. Ability

The opponent’s Ability is cancelled if they have one.

Bonus

Bonus :

Protection: Ability

The Ability of Skeelz can not be blocked while the Protection: Ability Bonus is activated.

First evolution of the 4 different evolutions of this character :

 • SkeelzAigwonpicture
  starstarstarstar
  Power4AbilityUnlock ability at
  Damage1BonusProtection: Ability
 • SkeelzAigwonpicture
  starstarstarstar
  Power4AbilityUnlock ability at
  Damage3BonusProtection: Ability
 • SkeelzAigwonpicture
  starstarstarstar
  Power5AbilityUnlock ability at
  Damage5BonusProtection: Ability
 • SkeelzAigwonpicture
  starstarstarstar
  Power6AbilityStop Opp. Ability
  Damage6BonusProtection: Ability
62 characters
missions icon 25 missions
Bonus Protection: Ability
In the Skeelz Academy, all subjects are given equal importance. Whether it’s the art of combat, mastering Space and Time, controlling the Mind, Nature studies or Death exploration, nothing is discounted. And to ensure the same tolerance reigns in the streets as in their Academy, the Skeelz are putting their neutrality to one side for the moment to bring about peace...through the force of their punches, of course.
 • At level 1: min 3 514 Clintz
 • At level 2: min 2 300 Clintz
 • At level 3: min 3 095 Clintz
 • At level 4: min 4 008 Clintz
Browse 23 Market offers

56 comments on Aigwon

Sunday 26/12/2010, 01:29

Witam całe szanowne grono akademickie Eloiki Urabnowej

Dzisiaj chciałbym rozpocząć debatę na temat "Aigwon a przyszły tydzień Elo", otóż w przyszłym tygodniu z racji odbanowania Tora oraz Bristone, a także Uranus, Gil i Rowdy, a także banach dla Noodile Cr oraz Rico i Lou spodziewać się możemy fali GHEIST. (Wiadomo, oni mają odbanowane świetne karty, odbanowane są inne karty z świetnymi umiejętnościami tzn. Gil, Rowdy, Uranus, a konkurencja z racji na swoje bany śpi)
Idąc tym tropem najpopularniejsze Half-decki GHEISTów, będą składać się z Tora, Wardoma, Bristone, Zero Dead oraz Arkn, może też wpaść Methane. Jak widzimy jest to ogrom możliwości zrobienia sprawnego 2HKO i jak wszyscy dobrze wiemy, (tego uczymy się na pierwszym roku Eloiki Urabnowej) Gheisty to dwustrzałowce. Nie oznacza to znów że grać muszą akurat tak, (tego uczymy się na drugim roku) ale ich main strategia i tor myślenia, czyli i ten od którego potencjalny gracz będzie odbiegał jest właśnie taki. Jak też dobrze wiemy Gheisty posługują się umiejętnościami by dość skutecznie uprzykrzyć życie swoim oponentom. Mają też parę kart + do damage które na stałe weszły w grono kart popularnych (Zero Dead, Wardom, Methane)

Nasuwa się więc pytanie, czy Skellz nie będą świetnym kontr-klanem względem GHEISTów? (A zawsze można użyć ich razem) Protekcja umiejętności powstrzyma bonus GHEISTów, brak zbanowanego Leviatonna ochroni nasze cenne umiejętności no i w końcu będziemy posiadać jedne z niewielu DR-ów zdolnych powstrzymać 2HKO od strony GHEIST.

Ustaliliśmy już więc trzy ważne fakty:
1.GHEIST-ów będzie bardzo dużo w przyszłym tygodniu.
2.Pojawi się wiele dobrych umiejek kart jak Gil, Uranus, Rowdy itd.
3.Skellz to jeden z potencjalnych klanów które może skutecznie anihilować Gheisty.

Na ich podstawie chciałbym rozpocząć debatę na temat Aigwon-a. Otóż karta nie robi szału, ma jedynie 6 powera i nie jest nawet Glorgiem który byłby Full-Stopem. Praktycznie rzecz biorąc All Stars oraz Junkz w regularnej walce go niszczą. Pytanie się jednak pojawia czy na pewno aby Aigwon musi służyć do bezpośredniego ataku?
Mając go w decku przeciwnik nie wystawi Uranus na Courage (a i będzie chciał pozbyć się jej jak najszybciej na naszej karcie żeby nie stracić świetnej umiejki) przypillzuje w Gil nie wierząc że poświęcimy 6 dmg żeby przyblokować jego umiejętność, a także zawaha się z wystawianiem Bristone. W dodatku Aigwon dobrze wykorzystany może przebić się na kartach jak Arkn, zadziałaś jako świetny DR, na Zero Dead, zrównać się z Torem, nie mówiąc o paru innych rzeczach. Jego DMG są w stanie obniżyć jedynie Pussycatsy i koledzy i koleżanki z jego klanu jak Deebler, Dwan czy Redra. Sumarycznie więc biorąc Aigwon chociaż nie jest z pewnością kartą cudowną, ma z pewnością w sobie masę potencjału. Ostatecznie przeciwnik weźmie nas za noobów go widząc, a

Saturday 19/02/2011, 17:14

WTF is that? Ta karta to jakas pomylka: SOA na skeelz przy 6mocy to swietny przepis na przegrana, ta karta ma tylko dobry dmg, (ktory przy takiej mocy i tak nie wejdzie) i jest tania (nie jak postac "Tania"smiley

Sunday 12/10/2014, 11:31

Na 2 arcie to normalnie wygląda jak Groot smiley

Saturday 19/03/2011, 19:27

super

Saturday 07/04/2012, 09:18

Jezu, karta nie jest taka zła, na jaką wskazuje cena. Na początek ze Skeelz to jest idealny wybór. Tak jak napisał Immortalion (aleś się rozpisał smiley ) on i cały ten klan rozwala Gheist 'y. I racja, on nie służy do ofensywy, bardziej do obrony. Wyjdzie taki ktoś z + ileś życie, i co wtedy? Blokuj Aigwonem! Polecam na początek. smiley

Friday 18/05/2012, 22:55

hmm hmm eee no coz sie tutaj rozumowac poażądna karta smiley niedość ze jej piękny blok to zabezpieczenia na bloka rewelka
na np. kennego kolosa... 8,9 na 10

ja troll

Sunday 26/12/2010, 18:46

nawet nawet

Monday 27/12/2010, 16:24

smileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmiley

Tuesday 28/12/2010, 12:33

niezła

Tuesday 28/12/2010, 20:46

daje rade
smileysmileysmileysmiley

Saturday 01/01/2011, 21:36

zaczne grac skeelz i nie wiem czy kupic czy nie bo bogaty nie jestem

Tuesday 04/01/2011, 09:55

aigwon cz aigwion noel smiley

Sunday 16/01/2011, 18:26

ja cie kręce odp po trzech akapitach

Tuesday 18/01/2011, 19:34

smileysmileysmileysmileysmileysmiley

Saturday 05/02/2011, 19:05

lol

Clint City, night.