Built on an assembly line in the GHEIST’s ultra-secret robot factory in the heart of the Northern Mountains, the Elke are a little surprise the GHEIST save for their very best enemies. They’re androids with particularly “explosive” temperaments.
 • Released on friday 05/11/10
 • Illustrator: phalloide
 • Uncommon Card Available at the Shop
 • You don't have this character in your collection.
 • EFC Tower icon Allowed in EFC up to EFC Tower
 • icon
 • Browse 22 Market offers
Ability

Power of Elke:

Defeat: -1 Opp. Pillz, Min 2

If Elke loses the fight, the number of Pillz of the player controlling the opposing character will be reduced by 1 Pillz, or up to a minimum of 2.

Bonus

Bonus :

Stop Opp. Ability

The opponent’s Ability is cancelled if they have one.

First evolution of the 2 different evolutions of this character :

 • GHEISTElkepicture
  starstar
  Power4AbilityUnlock ability at
  Damage2BonusStop Opp. Ability
 • GHEISTElkepicture
  starstar
  Power6AbilityDefeat: -1 Opp. Pillz, Min 2
  Damage3BonusStop Opp. Ability
63 characters
missions icon 24 missions
Bonus Stop Opp. Ability
GHEIST is an ultra-secret criminal organization that was founded at the end of the 70s by super-rich Doctor Sigmund Gheist. In order to increase its numbers, it has decided to take control of Clint City and its gangs by hook or by crook.
 • At level 1: min 2 948 Clintz
 • At level 2: min 2 946 Clintz
Browse 22 Market offers

8 comments on Elke

Tuesday 27/11/2012, 13:09

Elke 6/3 2*
Um.: Porażka: -1 pilz przeciw. min. 2
Bon.: SoA

Jest to karta świetna. Przekonałem się o tym zarówno grając nią, jak i przeciwko niej. Umiejętność niby nie jest potężna, ale wierzcie mi lub nie: robi swoje. Kiedy zaczynamy, a przeciwnik ma ją na ręce, boimy się pilzować - każdy nasz wydany pilz, to groźba wyrzucenia Elke i utraty jednej, dodatkowej, cennej pigułki. Jej dwie gwiazdki ponadto pozwalają ją zmieścić niemalże wszędzie! To wszystko czyni z niej wyśmienitą kartę do przegrywania. Czy jednak na tym koniec jej zalet? Nie. uruchamia ona dodatkowo odwet, a w GHEIST jest parę grywalnych kart z tą umiejętnością (Wardom, Anibal, Mok). Potrafi oczywiście też nawiązać walkę (szczególnie, że mało kto spodziewa się z jej strony ataku), czasami pozwala na obniżenie ilości pilzów przeciwnika o ten jeden zbawienny, starannie wyliczony pilz, co pozwala nam wygrać kolejną rundę, kiedy musimy to zrobić, a i obrażeń nie ma tragicznych (z furią potrafi asystować w KO np. Methane). Generalnie jej największym problemem są statystyki... 6 mocy nie wypada najlepiej w obliczu wszelkich reduktorów mocy czy ataku, do tego dochodzą obrażenia, które nie są złe, ale czegoś im brakuje (tego jednego punktu, by na furii dawała więcej szans na nokaut).

Zalety:
+ Umiejętność, która wstrzymuje pilzowanie przeciwnika,
+ Uruchamia odwet,
+ 6/3 w gruncie rzeczy nie jest takie złe,
+ Te 6 mocy powoduje, że łatwiej nią... przegrać, dzięki czemu możemy spokojnie używać umiejętności.

Wady:
- Brakuje mi jednego punktu obrażeń...

Ogólnie: 9/10. Jak wspominał Karpyk: od czasu zbanowania Arkn, Elke zyskała drugą młodość w ELO i moim zdaniem... zastępuje go godnie smiley.

Sunday 19/12/2010, 01:49

nie wiem co ci się w tej karcie nie podoba. pod t2 karta bezużyteczna ale 2* ogląda się pod kątem t1/elo. i tutaj czasem warto wziąć 2* i 4* zamiast dwóch 3* kart. i w tym wypadku myślę że się nada. porównana z kartami które wymieniłeś (Arkn i Z3r0 D34d) może wydawać się słaba - ale (jedno ale wielkie) używasz ją na cienką kartę przeciwnika nie marnując pilzów. wygra? 3 obrażeń wejdzie. przegra? kolo straci pilza. albo ktoś wysyła na ciebie mocną kartę której wiesz że nie pokonasz i tak (spodziewasz się że ją pilzami paroma wspomoże), ale cie nie zabije. puszczasz elke na straty a kolo traci pilza. co więcej - jak ją zobaczy może pomyśleć że tak zrobisz i puścić tego swojego pakera gołego żeby pilzy zaoszczędzić a ty go mu kimś innym albo nią samą wspartą paroma nędznymi pilzami złoisz. oczywiście nie zawsze wiesz co zrobi przeciwnik. ale w wielu kartach (zwłaszcza pilz manipulatorach i jednouderzeniowych zabijakach) cała ich siła to nie tylko co mogą przeciwnikowi albo dla ciebie zdobić, ale też cała ta otoczka blefowania - wojna psychologiczna. w każdym razie w każdym (chyba każdym) t1/elo deku trafi się na stole karta która danemu przeciwnikowi nie podskoczy - a skoro i tak ma przegrać to niech mu chociaż skroi pilza;P
PS: sorka, że tak się rozpisałem - widać bardzo się nudzęsmiley

Friday 06/01/2012, 17:18

Elke
Może niektórzy uznają że jest słaba ale to wielki błąd.
Po 1. Elke ma tylko **
Po 2.Elke jak przegra odejmuje 1 pillz opponentowi
Po 3. Jak przegra to nawet w umce może zablokować np.truciznę, -ileś życia a przy tym to co pisałem w 2
Po 4. Najważniejsza cena. W końcu 350ctz (06.01.2012) to nie dużo
Ocena: 7/10

Tuesday 09/10/2012, 00:04

deleted

Elke jest znakomitą 2*. Od kiedy Arkn jest zbanowany (tego nigdy nie zrozumiem) stała się jedną z lepszych 2* tego klanu (koło Mok i Z3r0 D34d). Dzięki niej nie musimy wydać ani jednego pillza by zrobić różnicę nawet kilku. W mono decku świetnie współgra z Mok, Anibal, Wardom a nawet z Hriger. Jak na 2* ma też niezłe statystyki 6/3 przez co wcale nie musi przegrywać - może z łatwością wygrać rundę. Jak dla mnie : 9/10

Thursday 05/04/2012, 08:11

Dosyć uniwersalna karta (lecz bardziej na pożarcie smiley). Przegramy - odejmuje wrogom 1 pillz , a następnie możemy uderzyć czymś potężnym z Odwetem jak Wardom bądź Anibal. 6/10 Sumując dosyć cienką umkę, 2*, statystyki i cenę. Pzdr. smiley

Tuesday 07/08/2012, 16:35

A z tego co wiem, to po jej wydaniu uważaliście tą kartę za beznadziejną...smiley

Wednesday 06/11/2013, 21:08

Ach te różowe kółka na policzkach niczym
WANT YOU PLAY A GAME ?
BUAHAHAHA

Saturday 06/12/2014, 19:11

Mój deck z tą kartą : http://www.urban-rivals.com/presets/?id_preset=2791071

Clint City, day.