Der große Than des Planeten Breghundi hat Vholt mit einer präzisen Mission durch Raum und Zeit geschickt... aber die lange Reise hat seine Festplatte total gestört und Vholt erinnert sich an nichts mehr. Jetzt irrt er durch die Straßen von Clint City und bietet seine Hilfe denjenigen an, die er für würdig erachtet.
 • Erschienen am montag 13/02/06
 • Illustrator: phalloide
 • Seltene Karte Wenn Du die Stufe 50 erreichst, erhältst Du ein Geschenk
 • Dieser Charakter gehört Dir nicht.
 • EFC Tower icon Allowed in EFC up to EFC Tower
 • icon
Fähigkeit

Fähigkeit von Vholt:

Team: -2 Schäden Geg., Min 3

Wenn einer der Charaktere seinen Kampf verliert, werden die Schäden, die dem Besitzer von Vholt zugefügt werden, um 2 Punkte oder bis zum Minimum von 3 Punkten verringert.

Bonus

Bonus:

Leader-aufhebung

Die Boni Deiner Leader werden unwirksam, wenn Du mehr als einen Leader in Deinem aktuellen Team hast.

Erste von 5 Entwicklungen dieses Charakters:

 • LeaderVholtpicture
  starstarstarstarstar
  Power1FähigkeitFhgkt freigeg. mit
  Schäden1Bonus Leader-aufhebung
 • LeaderVholtpicture
  starstarstarstarstar
  Power4FähigkeitFhgkt freigeg. mit
  Schäden1Bonus Leader-aufhebung
 • LeaderVholtpicture
  starstarstarstarstar
  Power5FähigkeitFhgkt freigeg. mit
  Schäden2Bonus Leader-aufhebung
 • LeaderVholtpicture
  starstarstarstarstar
  Power6FähigkeitFhgkt freigeg. mit
  Schäden3Bonus Leader-aufhebung
 • LeaderVholtpicture
  starstarstarstarstar
  Power8FähigkeitTeam: -2 Schäden Geg., Min 3
  Schäden5Bonus Leader-aufhebung
15 charaktere
missions icon 0 Missionen
Bonus Leader-aufhebung
Diese außergewöhnlichen Kämpfer sind in der ganzen Stadt gefürchtet und respektiert. Da sie keinem Clan angehören, steht ihnen frei, sich mit jedem zu verbünden. Ihre Anwesenheit ist stets von enormem Vorteil für diejenigen, die es schaffen, sie auf ihre Seite zu kriegen. Sind jedoch zwei Leader im gleichen Team, heben sich ihre Fähigkeiten gegenseitig auf.
Kein Verkauf auf dem Market.

73 Kommentar zu Vholt

Donnerstag 12/05/2011, 05:41

Chciałem się powstrzymać, ale nie mogę. No nie da się. Siądą takie 12 letnie dzieci i będą pisać, że Timber lepszy. Albo, że jednak Eklore. Albo Ambre. Albo wypowiedź, która zażenowała mnie najbardziej ze wszystkich: "plusy: brak, minusy: z 10000". Albo... Eh, lepiej zaczynajmy.

Vholt, the Leader.

Staty: 7/5,
Ability: Team: -1 opp. dmg, min. 4,
Bonus: Cancel Leader.

Niesamowita wręcz karta dla wybierających defensywny styl gry. W połączeniu z deckami Pussycats lub Skeelz, to właśnie Vholt 'owi możecie zawdzięczać wygraną. Sam jestem defensywnym graczem, więc wiem, ile ta karta stwarza możliwości. Mniej dmg - więcej blefów (zwłaszcza dla klanów/kart manipulujących atakiem/powerem/pillzami). Więcej blefów - mniej pillzów u przeciwnika. Mniej pill... eh, sami wiecie czym to skutkuje. To nie wszystko. Jak większość zauważa, chroni przed OHKO. Kolos z SOB + Ambre na ręce przeciwnika, przeciwko naszej ręce Pussycats 'ów bez Yayoi albo Clara 'y... oj bida, nie? No właśnie nie, jeżeli mamy Vholt 'a. Jeżeli Kolos poleci, najczęściej będzie to blef, albo 4 pillzy max. I nie za 12, a za 9 dmg (chyba, że gracie przeciwko idiocie, który nie zauważy Vholt 'a - to i tak 11 dmg). Vholt posiada całkiem przyzwoity power, przez co może służyc za niezły wall/def, oraz niekiepski dmg (+fury 7/7), dzięki któremu opłaca też się nim atakować. Warto dodać, że ta karta jest istnym trofeum w kolekcji, gdzie żeby go zdobyć, trzeba się te parę miesięcy pomęczyć. Prawdziwy common Cr. Jego głównym minusem jest jednak dość wysokie minimum, 4.

Podsumowując - plusy:
+ najważniejszy plus - nie jest banowany w ELO,
+ ability - żadne OHKO nie jest nam straszne - wyobraźcie sobie mieć Vholt 'a i Charlie na ręce. 8 dmg, albo - 5 opp dmg, min 1,
+ całkiem solidny power,
+ niczego sobie dmg,
+ elastyczny, może być attackerem/defem/wallem.
+ stwarza przynajmniej jedną dodatkową okazję na blef,
+ duma w kolekcji,
+ art.

Minusy:
- 5*,
- 5 dmg nie pozwala na 2HKO, chyba że z takimi kartami, jak np. Louise,
- power/attack manipulatory robią z nim co chcą,
- zbyt niska cena.

Vholt jest przydatny tak naprawdę w każdym klanie, nie tylko Pussycats i Skeelz. W kwestii blefów, jest wręcz zabójczy w deckach Junkz, Sentinel Sakrohm, Uppers, czy Vortex.
Powiedzcie, ile razy rzucaliście słowami na "k" i "c" w przeciwnika, po przegranej z powodu mniejszego ataku o 1? Albo: "No żesz k! 1 dmg! JEDEN DIMEJDŹA!" No właśnie.
Cena... tak, jest zbyt niska. Wg mnie, powinna sięgać 200k clintz. Nie, nie ze względu na użyteczność - to głównie trofeum, ogólnodostępny Cr. Jak Ambre sprzedałem od razu po jej otrzymaniu, tak Vholt 'a nigdy nie oddam.
Powodzenia z nim w Elo smiley

Mittwoch 02/03/2011, 21:27

Vholt - Jest to karta, niepozorna. Począwszy od pięknego artworku i kończąc na genialnej umiejce. Czytając jego komentarze typu:
- Nie warty swojej ceny...
- Lol...
- Sa lepsze karty takie jak Timber...
napisane przez panów Novice to mi śmiać chciało, no ale kontynuujmy. -1 obrażeń, niby słabo, ale ile jest kart z 6 dmg? a obniżając ich obrażenia do 5 to 2HKO mają z głowy no chyba że gość ma jeszcze podczas walki 8-damagowca. 7/5 tu słabo, jakby miała o 1 pkt dmg więcej... A powiedzmy ze walczymy z kolos 'em, Kinjo, Lost Hog, General Cr itd. niby jeden punkcik dmg mniej a jednak boli. "Ambre lepsza" tu się można kłócić dniami o plusach i minusach ambre i Vholt 'a ale ja jednak jestem po stronie Ambre. A poza tym by mieć Vholt 'a trzeba wbić 50 lvl, a robi się to dość długo. Jednym z większych plusów Vholt 'a jest Artwork! Jest piękny, Wspaniały, Palce lizać! jak dla mnie najlepsze dzieło pana phalloide. moja ocena 8,5/10

Freitag 19/12/2014, 23:19

Nicotyne ale z ciebie noob

Mittwoch 28/03/2012, 20:05

11 poziom mówi że sprawdził . Kopiuje komentarz GamePlay22 : Vholt dostaniesz na 50 lvl sprawdzalemsmileysmileysmileysmileysmileysmiley

Donnerstag 17/03/2011, 14:03

Bosh dzieci nauczyły się czytać!
Każdy głupi kto w to gra skapnie się że dostaję się go na 50 lvlu, podobnie z innymi Leaderami! To all jest w opisie postaci...
Ale nie jestem pewien... Czy jeżeli np mamy kartę typu Kolos to czy czasem nie zostawi mu DMG bez zmian? Czy odejmuję mu je dopiero po zsumowaniu z Ability?

Dienstag 28/06/2011, 15:44

Żałośni jesteście U LEADERÓW NIE LICZĄ SIĘ STATY tylko umka więc wsadźcie sobie w dupe swoje teksty o tym że Ashigaru najlepszy leader bo ma 8\6

Freitag 13/05/2011, 05:31

Do: Michalski136.
Pograj więcej, zanim zaczniesz porównywać karty pod względem ich użyteczności. smiley
Ashigaru? On nie ma żadnej umiejętności. Tak, żadnej.
Nie jest powiedziane, że Vholt jest to najlepszy Leader, czy istny OP. Ale jeżeli jest na ręce wprawnego gracza, to nie pogadasz, nawet z Ambre. Ponadto wywnioskowałem po tym, co napisałeś (być może jednak błędnie), że nie masz żadnego dodatkowego DR'a w decku.
Odkładając na bok ability innych kart na ręce, ci, którzy mają dylemat pomiędzy power a dmg, już nie muszą się zastanawiać. Idą w power, bo z dmg 2-4 i tak mają większe szanse na wygraną, niż ci, co lubią pakować bez sensu np 8 pillzów, aby zostawić przeciwnika z np 3 HP w pierwszej rundzie. Co to ma na celu... przestraszyć się ma? Inną sprawą jest to, że większość ludzi, w 1-2 rundzie, inwestuje pillzy nieproporcjonalnie do celowego dmg., np 5 pillzów za 3 dmg (jeżeli jest odwrotnie - jest ok) Strasznie mnie to bawi, bo tak naprawdę podpisują na siebie wyrok tak i w pierwszym, jak i w drugim przypadku. Ale tak jak mówiłem - odkładając na bok ability pozostałych kart.
Jeżeli nadal Ci się to chce czytać, to chcę Cię uświadomić, że Vholt redukuje łącznie 4 dmg. Jest to 1/3 Twojego HP.
Przypominam, że opisane tu przypadki, ściśle dotyczą defensywnego stylu gry z udziałem Vholt 'a, bo o nim tu mowa. Jeżeli nie grasz tym stylem, graj Timber 'em / Hugo, bo oni są typowymi attackerami, a nie komentuj DR'ującego Leader 'a.
Muach! smiley

Sonntag 15/05/2011, 21:53

ta karta jest cudowna! cena 11k jest moim zdaniem zdecydowanie zanizona!

Mittwoch 18/05/2011, 01:24

Do: Michalski136

Przyznaj się, że nie poradzisz sobie z tak trudnym i rozbudowanym tekstem smiley

Samstag 21/05/2011, 15:31

Koniec tematu.

Donnerstag 07/07/2011, 23:03

Mogę prosić o pełny artwork? smiley smileysmileysmiley

Dienstag 25/10/2011, 22:17

Znakomita karta - 1 damage , po prostu czysta defensywna siła . Niektórzy twierdzą że lepsza jest Ambre . Wybór lidera zależy od taktyki . Dla graczy którzy chcą zakończyć walkę w 2 lub 3 rundach lepsza będzie Ambre . Natomiast dla graczy defensywnych lepszy będzie Vholt .

Freitag 24/02/2012, 17:47

Powinni dorobić Leaderów do 100 lvla. Kolejna dziesiątka. Z umiejętnościami nawiązującymi do tych nowszych np. (Drużyna: Ochrona: Umiej.) Byłoby super, a gracze z wyższymi levelami mieliby jeszcze więcej zabawy. O Vholcie nie będe się rozpisywał: wszyscy chyba powiedzieli to, co najważniejsze - świetna karta. Powodzenia do 50! smiley

Samstag 22/09/2012, 18:02

Do : Nicotyne
cytuję : "Jeżeli nadal Ci się to chce czytać, to chcę Cię uświadomić, że Vholt redukuje łącznie 4 dmg. Jest to 1/3 Twojego HP."
Nie proszę, zaraz padnę z e śmiechu . 4dmg to ci zredukuje jak przegrasz wszystkie rundy . Powiedz mi kto w UR przegrał wszystkie rundy i wyrał walkę.smiley . To już bridget jest o niebo lepsza bo jeśli nie przegrasz przez KO to ona ci 4H doda po 4 rundach. Nie grałem Vholtem więc nie wiem ale istotne jest to kiedy umka vholta jest liczona czy na początku czy na końcu ( tego nie wiem ) . Wezmy vholta z pussy tak jak to zaproponował nicotyne . Teraz wyobrazmy sobie sytuację że przeciwnik ma 5 dmg i wygrywa . Teraz ważne jest kto redukuje pierwszy czy pussy czy vholt jak pierwsza będzie pussy to zredukuje do 3 i umka vholta idzie się wiecie gdzie ( to samo jeśli chodzi o Dr-y). Tak czy inaczej karta jest albo kiepska albo fatalna bo nie wiem jak się zachowuję w powyższym przypadku . Timber czy Bridget użyją swojej umki zawsze ( podobnie jak reszta liderów ) a tu jest lipa . Aha i jeszcze jedno jest sporo kart którę dzięki umiejętnością zabierają zdrowie a tego vholt już nie redukuję . W vortexie jest jeden taki co ma 4dmg i -4h w umcę i co ? , jak go nie zatrzymasz sam to - 8 zdrówka w plecy i pan vholt nie pomożę . Reasumując karta bardzo słaba więc nie wprowadzajcie ludzi w błąd

Samstag 05/10/2013, 13:40

kolega muj zalicyl angilke

Clint City, day.