Urban Rivals
?
Înscrie-te            Eşti deja înregistrat în joc →  
Fă clic aici pentru a primi parola.

[INTRO] KV Raven lvl 55 legend :P

miercuri 04/01/2012, 15:05
WMD Raven - Hero English

Urban Rivals - jocul de cărţi de colecţie multijucător
12 mesaje
WMD Raven - Hero - Wise Men DistractedEnglish - Miercuri 04/01/2012, 15:05

Pentru cei care nu ma cunosc, sunt unul din primii jucatori de Urban din Romania (din octombrie 2006) cu rezultate, zic eu, notabile

Sunt unul din fondatorii ghildei Kings of Valachia, ghilda de top 25 in lume (ca level mediu de jucatori) la momentul ei de "glorie" . Ghilda de top ELO de asemenea, la un moment dat avand 3-4 jucatori in top 25 elo saptamanal.

Odata cu pierderea interesului jucatorilor KV am mers prin cateva ghilde straine, cum ar fi RAU (rage against unfairs) stabilindu-ma in final in Fairplay

Cand jocul era inca la inceput, am reusit sa castig cateva turnee zilnice, numarul de jucatori era redus si echilibrul jocului nu era inca foarte bine gasit

In ELO am reusit sa castig 2-3 turnee saptamanale si de asemenea am fost timp de cateva luni aproape in fiecare saptamana top 25, castigand cam 6-7 cr

Am devenit primul moderator din Romania, pentru forumul de limba engleza si cel de limba franceza, facand de asemenea parte din echipa responsabila cu dezvoltarea noilor carti

Datorita unor motive personale, nu am mai gasit timpul pentru a continua acest hobby, retragandu-ma atat ca jucator cat si din echipa de moderatori, in urma cu cativa ani

Daca tot avem forum in limba Romana, voi incerca sa organizez niste turnee cu premii generoase si eventual sa fac niste subiecte cu strategii basic pentru ELO

Sper sa reusim sa revigoram putin comunitatea, vazand ca e cam "seceta" pe micul nostru forum
« Pagina precedentă12Pagina următoare »

2/12
3M lushfer - Titan - 3LO MA$T3R English
Miercuri 04/01/2012, 23:13

Bine ai revenit Raven in joc si sper sa redevii si moderator pentru ca mi`ai fost de mare ajutor cand am reinceput si eu sa joc dupa o pauza in care au intervenit schimbari si nu ma descurcam, iar in legatura cu revigorarea comunitatii o sa ai tot sprijinul din partea guildului meu.

p.s. inainte aveam lushfer ca sa stii cine sunt
3/12
WMD Raven - Hero - Wise Men Distracted English
Vineri 06/01/2012, 15:19

O istorie a modului elo de pe forumul francez, tradusa si in engleza

http://www.urban-rivals.com/community/forum/?mode=viewsubject&subject_page=0&id_subject=1781574

http://www.urban-rivals.com/community/forum/?mode=viewsubject&subject_page=0&id_subject=1954144

30 Août 2007 : Raven (KV Raven) s’approprie le record ELO avec une valeur ELO de 1534.

30 August 2007 : Raven (KV Raven) stabileste un nou record elo cu o valoare de 1534

Uitasem de valorile astea, se pare ca ELO hall of fame tine cont doar de valorile instituite ulterior introducerii acestei aplicatii

din aceasta cauza apar doar cu un 1355 din 2009 cand probabil am jucat cateva zile

au facut si un vot cu ajutorul unui juriu de specialitate si am iesit pe locul 36 intre cei mai mari jucatori elo ... Francezii astia chiar n-au altceva de facut, se pare, daca au timp de topuri de genul asta

36ème Raven (KV Raven) - 225 points
4/12
katalyn1999 - Senior Română
Marţi 10/01/2012, 18:37

Cum bag in ghilda?
5/12
Alpha The God - Titan Română
Joi 12/01/2012, 13:52

Bine ai revenit
6/12
CG-JeJe- - Guru English
Duminică 15/01/2012, 10:19

Bine ai rvenit
7/12
WMD Raven - Hero - Wise Men Distracted English
Miercuri 28/03/2012, 20:55

Vreau sa va anunt ca am redevenit moderator.

Pentru orice problema care tine de joc puteti apela la mine (in afara de cele tehnice, pentru care va trebui sa apelati la adresa de mail a suportului tehnic)

Stiu ca forumul in limba Romana nu este foarte des utilizat, majoritatea preferand versiunea in engleza (sau franceza, italiana, spaniola) unde este mult mai multa activitate, dar poate reusim sa mentinem pe linia de plutire si forumul acesta

Sunt convins ca sunt si jucatori care nu vorbesc limbi straine sau care prefera sa utilizeze limba materna, sper ca acestia sa isi faca curaj si sa mai posteze si pe aici
8/12
3 The Hope M - Senior Română
Miercuri 28/03/2012, 21:28

Ce putem sa zicem..decat welcome back ) , oricum e bine ca avem 2 moderatori , poate se mai strang premii si prin partea de est a europei acuma..
9/12
0 Sprunk - Titan - Street Owners
Duminică 26/05/2013, 16:43

Pai sa vedem daca te mai intorci, si intre toti sa incercam sa fimi mai activi, ne trebuie moderatori sa ridicam comunitatea Romana, si sa puna ordine.
10/12
3M Andrei 3x - Senior - Urban United English
Marţi 28/05/2013, 03:54

Bine ai revenit

« Pagina precedentă12Pagina următoare »

Urban Rivals - jocul de cărţi de colecţie multijucător

The Urban Rivals team is made by lovers of all kind of Collectibles Cards Games and Trading Cards Games like: Magic the Gathering, Dominion, Vampire, Yu-Gi-Oh!, Pokemon, Wakfu TCG, Assassin Creed Recollection, Shadow Era, Kard Kombat and Might & Magic Duel of Champions.

Play our other addictive free to play online TCG: Fantasy Rivals