Urban Rivals
?
Înscrie-te            Eşti deja înregistrat în joc →  
Fă clic aici pentru a primi parola.

[SONDAJ] Nou turneu pentru comunitatea romaneasca

miercuri 28/03/2012, 21:00
WMD Raven - Hero English

Urban Rivals - jocul de cărţi de colecţie multijucător
23 mesaje
WMD Raven - Hero - Wise Men DistractedEnglish - Miercuri 28/03/2012, 21:00

Salutare,

As dori sa organizez un nou turneu pentru comunitatea romaneasca si fac un sondaj de opinie in legatura cu formatul acestuia (tip de deck, organizare etc.)

Recunosc ca nu am participat la prea multe turnee de cand am revenit, de aceea as vrea sa stiu ce preferati in materie de turnee, in speranta ca vom avea o participare cat mai mare si un event cat mai agreabil
« Pagina precedentă123Pagina următoare »

2/23
0 damon - Senior English
Miercuri 28/03/2012, 21:10

In primu rand salut Raven , in al doilea rand ma bucur k faci acest turneu , o sa ajut si eu la premii cu c pot parerea mea e sa faci un format nou as propune : 2 de 2 stele 2 de 3 , 2 de 4 si 2 de 5
3/23
R3dLine237 - Imperator - Time Conquers All Română
Miercuri 28/03/2012, 21:12

Pai eu as propune 4 etape 1 in care sa fim multi a 2a in care sa mai ramana doar cei activi 3 jumate din cei activi selectarea celor mai buni si ultima etapa in care se stabileste finala... intrarea de 1000 clintz ar fi suficient am si cateva idei pentru format dar am sa ti le trimit in PM xD
4/23
Robert4ur - Master - Knights Ressurection Română
Miercuri 28/03/2012, 21:15

Pai in legatura cu tipurile de deck..... sunt infinite.. nu stiu mai bine faci un sondaj cu 5-6 tipuri.... de mod de joc si lumea sa voteze.... de ex pui un tip elo , un tip max 28 stele fara cr fara leaderi fara carti raree... banezi cartile cu defeat ! si doar o carte de 5 stele max .... poti sa faci un mod numai cu carti de 2 stele ... sunt multe !
5/23
3 The Hope M - Senior Română
Miercuri 28/03/2012, 21:19

Poate ar fi ok , sa fie cate un format de pachet pentru fiecare etapa. Si sa se omita faza atunci cand se cere format ELO , sa jucam fara cartile banate de admini...sa jucam cu toate cartile . Iar diversitatea pachetului pt fiecare etapa e cv nou si cred ca ar prinde ..
6/23
Lord Cristian - Moderator - United Romania Română
Joi 29/03/2012, 07:39

Cred ca in primul rand ar trebui sa vedem ce tip de formate sunt preferate de jucatorii romani - formate bazate pe modul obisnuit de joc (ELO, T2 cu diferite restrictii) sau formate mai diferite.

Personal imi plac formatele diferite, bazate pe o confruntare 1 la 1.

O sa dau ca exemplu regulile de baza ale formatului Box.

Obiectiv - 2 victorii prin KO
12 pillz 12 viata
deck de 16*
La fiecare victorie fara KO castigatorul adauga 1 * la deck.
La fiecare egal ambii jucatori adauga 1 * la deck.

Un event pe care le-am facut anul trecut cu formate pe care le-am gasit interesante de-a lungul timpului este Fun Formats
7/23
3 The Hope M - Senior Română
Joi 29/03/2012, 08:10

Fun Formats , mi se pare o idee excelenta
8/23
Bloo27 - Imperator - Knights Ressurection Română
Joi 29/03/2012, 13:30

Un eveniment Type2 ar fi perfect, sau macar o runda cu acest format de pachet, de cand joc nu am vazut nici`un event format t2 pentru romania.
9/23
AndrewVII - Veteran - Анимешная Гильдия English
Sâmbătă 31/03/2012, 07:45

Sal cred ca ar fi interesand ceva de genu la un box turneu cum a zis Lord Cristian e ceva mia rar si o sa fie interesant
10/23
WMD Raven - Hero - Wise Men Distracted English
Joi 05/04/2012, 20:13

Am facut o schita pentru etapele turneului si astept pareri.

Sper sa reusesc sa strang 40 de jucatori, daca sunt mai putini voi rearanja distributia in grupe.

Faza 1

8 grupe a cate 5 jucatori, primii 3 din fiecare grupa se califica.
Mod de joc: deck de 30 stele in format Standard, cu 16 puncte de viata si 12 pillz (pentru a mai diminua situatiile de 50/50 din runda 2) si fara carti banate in elo
3 pct pt win, 1 pct pt egalitate, 0 pct pt loss, 4 pct pt win prin KO
Fiecare jucator va juca cu toti adversarii din grupa (deci 4 meciuri) in 2 manse “seci”
Premii pentru primul jucator din fiecare grupa

Faza 2

4 grupe a cate 6 jucatori, primii 4 din fiecare grupa se califica.
Mod de joc : deck de 22 de stele, distribuite astfel : 3x2* 4x3* 1x4*, 14 viata 12 pillz, fara carti banate in ELO
3 pct pt win, 1 pct pt egalitate, 0 pct pt loss, 5 pct pt win prin KO
Fiecare jucator va juca cu toti adversarii din grupa (deci 5 meciuri) in 2 manse “seci”

Faza 3

4 grupe a cate 4 jucatori, primii 8 ca Numar de puncte se califica (clasamentul din fiecare grupa este irelevant)
Mod de joc No KO no Victory, deck de 28 de stele, 12 pillz 14 viata, fara carti banate in ELO.
0 pct pt win, 0 pct egalitate, 3 pct pt win prin KO, 3 pct pt win prin expirare, 3 pct pt win prin abandon
Fiecare jucator va juca cu toti adversarii din grupa (deci 3 meciuri) in 3 manse castigatoare

De regulile astea nu sunt foarte convins, inca nu am testat acest gen de format, astept pareri

Faza 4 – sferturi de finala
Mod de joc ELO 3 manse castigatoare

Faza 5 – semifinale
Mod de joc ELO 4 manse castigatoare

Faza 6 – finala
Mod de joc ELO 5 manse castigatoare

Alte reguli

Nu se pot schimba deckurile contra aceluiasi oponent
Timeouturile petrecute inainte de a se juca vreo runda pot fi resetate daca si castigatorul este de accord
Daca un jucator nu raspunde la mesajele voastre pana inainte cu 3 zile de incheierea unei faze, trimiteti-mi un MP si voi decide cum trebuie procedat.

publicat de WMD Raven joi 05/04/2012, 20:13

« Pagina precedentă123Pagina următoare »

Urban Rivals - jocul de cărţi de colecţie multijucător

The Urban Rivals team is made by lovers of all kind of Collectibles Cards Games and Trading Cards Games like: Magic the Gathering, Dominion, Vampire, Yu-Gi-Oh!, Pokemon, Wakfu TCG, Assassin Creed Recollection, Shadow Era, Kard Kombat and Might & Magic Duel of Champions.

Play our other addictive free to play online TCG: Fantasy Rivals