Urban Rivals
?
Înscrie-te            Eşti deja înregistrat în joc →  
Fă clic aici pentru a primi parola.

Cum pot sa nu mai fiu asa previzibil ?

sâmbătă 07/04/2012, 09:47
Vlad_368 - Senior Română

Urban Rivals - jocul de cărţi de colecţie multijucător
7 mesaje
Vlad_368 - Senior Română - Sâmbătă 07/04/2012, 09:47

Folosesc Fan Pi Clang si am pachetul format din Kinjo, Lost Hog, Zinfrid, Zhu Tang, Xia Leming, Sayura, Yu Mei si Timber. De multe ori adversaru se prinde ca bag 10 pillz si fury la Lost Hog, Kinjo si Zinfrid... Sau la Xia Leming isi da seama ca bag doar 1 pilz ca sa ii scad daunele cu 2... Ce carti sa mai adaug sau cum as putea face sa am o strategie mai... imprevizibila )

2/7
WMD Raven - Hero - Wise Men Distracted English
Sâmbătă 07/04/2012, 15:50

E destul de greu să joci cu şi contra 1HKO cards.

Poţi să bluffezi şi să nu joci nici un pillz pe cărţile 1HKO, sau să joci semi-bluff, doar 3-4 pillz şi fără fury. Oponentul ori va crede că e all in şi va pierde mai multe pillz ca să contreze ori va crede că e bluff şi va juca 1-2 pillz iar tu vei da 10 damage

Ai putea încerca să joci Ambre în loc de Timber pentru mai mult power în turele când ataci, făcând blufful şi mai puternic.
3/7
JohnyGat - Senior Română
Joi 24/05/2012, 17:20

Incearca sa dai 9 distrugeri cu Xia Leming cine crezi ca s-ar prinde?
4/7
RT_star - Novice Română
Luni 17/09/2012, 16:59

Daca il ai pe Kinjo in deck poti sa il bagi la sec si asa iti pacalesti adversarul in fine nu poti sa ii pacalesti tot timpul mai si pierdem
5/7
HardCore_RT - Senior Română
Miercuri 17/04/2013, 21:46

Merge sa dai cartea cu care poti sa dai K.O(cu toate pillz) imediat altfel adversaru va crede ca te gandesti cate sa bagi si sa dus smecheria deci mai bn de grabesti
6/7
HardCore_RT - Senior Română
Miercuri 17/04/2013, 21:49

Poti sa cumperi pe Nekurenbo, Macumba, Sung Tsu si pe Shizawa
7/7
Bobo4You - Master Română
Duminică 11/08/2013, 16:56

Eu ii folosesc pe Daqun, Karmov, Dolly, Kersten, Luba, Wurmhol, Sentogan si Hugo,acesta este pachetul meu preferat,in legatura cu acest imprevizibil ti se potriveste,deoarece playerul isi va da seama ca vei baga 1 pills numa la Wurmhol,cu Daqun este la alegerea ta,mie imi place sa provoc o moarte lenta si cu Hugo poti avea un avantaj enorm,eu tot timpu dau KO cu Luba,deoarece preea distrugerea personajului advers si opreste abilitatea personajului,cel mai important lucru pentru un KO.Ca sa nu mai fi imprevizibil iti recomand acest pachet sau unul GHEIST combinat cu 2-3 Nightmare + un lider precum Timber SAU!! Hugo

Urban Rivals - jocul de cărţi de colecţie multijucător

The Urban Rivals team is made by lovers of all kind of Collectibles Cards Games and Trading Cards Games like: Magic the Gathering, Dominion, Vampire, Yu-Gi-Oh!, Pokemon, Wakfu TCG, Assassin Creed Recollection, Shadow Era, Kard Kombat and Might & Magic Duel of Champions.

Play our other addictive free to play online TCG: Fantasy Rivals