Urban Rivals
?
Înscrie-te            Eşti deja înregistrat în joc →  
Fă clic aici pentru a primi parola.

Fenomenul X ajutor in toate tipurile

sâmbătă 02/06/2012, 23:14
AndrewVII - Master English

Urban Rivals - jocul de cărţi de colecţie multijucător
15 mesaje
AndrewVII - Master - Анимешная ГильдияEnglish - Sâmbătă 02/06/2012, 23:14

Sal , am atras atentia ca in alte limbi sunt descrise strategiile cartilor , comparatii , si asa mai departe , cea ce cred ca e un ajutor destul de bun pentru incepatori si pentru cei mai ' vechi' in joc care vor sa incerce alte clanuri si nu prea au ideie de la ce cap sa inceapa, asa ca as dori ca aici sa postati descrieri a clanurilor, sfaturi s.a.m.d.
Dar mai ales niste pachete econome si trucuri de a stringe clintz pentru cei care nu pot cumpara credite.
Momentan sunt doar citeva descrieri decente a clanurilor din joc in romina, in rest in comentarile la clanuri sunt doar fraze de genu : bun clan /naspa s.a.m.d. .
Asa ca ar fi normal sa postam pe acest forum ori in descrierea la clan/carti strategii, comaparatii s.a.m.d.
« Pagina precedentă12Pagina următoare »

2/15
AndrewVII - Master - Анимешная Гильдия English
Luni 04/06/2012, 11:12

Sal as vrea sa scriu cele mai avantajoaze clanuri pentru incepatori ( mici sfaturi legate de ce clanuri sunt mai usor de folist sau care sunt mai eftine ).
Dupa bonus cel mai usor de folosit la inceput sunt clanurile SOA si SOB ( adica Nightmare GHEIST Piranas Roots) sa incep cu clanurile SOB adica care bolcheaza bonusurile ( sunt destul de buni pentru incepatori pentru ca nu tre sa calculeze bonusul oponentului si nu pre se tem de blocarea propriului bonus deasemenea sunt imune la clanurile SOA,)
Deci avem Piranas si Nightmare ambele clanuri au acelasi bonus dar sunt complet opuse, nu se asemana practic deloc atit in privinta abilitatilor cit si in privin ta strategiior. Astfel ca pentru incepatori mai potriviti sunt Piranas din mai multe motive:
1- au carti eftine dar cu efecte destul de bune cea ce le face atragatoare pentru inceaptori(cu carti care au pina la 1000 de clintz va puteti crea un deck bun)
2-au multi fullblockeri buni si eftini care alcatuiesc o baza buna pentru orsice deck(spre exemplu ar fi bine sa cumparati urmatoarele carti Baba Spycee Kristin(apropo dupa parerea mea cel mai bun fullblocker din joc)inca un Piranas si veti avea o baza foarte buna pentru un duo deck adica 4 carti din un clan si 4 din alt clan )
Cit despre clanurile SOA ( au efectu invers clanurilor SOb adica bloceaza abilitatile da nu bonusul) pentru incepatori ar fi bine sa foloseasca Roots caci sunt mai efttini si mai simpli, intrapti in comentariile la clan si vedeti un deck mono eftin
3/15
JohnyGat - Senior Română
Marţi 05/06/2012, 19:38

Interesant topic.
Tu ma faci sa intru pe forumu roman din nou cu aceste descrieri.
In legatura cu Nightmare si Piranas crezi ca incepatori nostri care viseaza numai kenny o sa incerce Piranas?
Cu GHEIST si Roots un lucru ma enerveaza la Roots.
Ce?
5 elo banuri
Iar GHEIST are numai trei.
De fapt doua ca Arkn nu prea e ceva puternic.
Eu am facut descriere la Berzerk findca mi s-au parut super in fata DR
P.S Copy/Paste
Berzerk

Este un clan mai mult pentru avansati dar are unele personaje perfecte pentru incepatori.
Am sa va prezint un deck ieftin cu schema urmatoare:
2*2*3*3*3*3*4*5*

2* Miho (5/3 -3 putere min 3 destul de buna pentru 2*) Darril (7/1 distrugeri adversar cu 2 puncte de distrugere mai mult decat adversarul) Drummond (6/2 atac+8 bunicel) Esther (7/1 atrava 1 min 2 e buna atrava) Melanie (8/2 protectie putere dar e cam scumpa)
3* Kawamashi (7/3 atac+9 eh e bun in criza de pillz) Kostner (7/3 + 1 viata pe distrugere pentru 3* e bun) Uma (7/4 revansa +2 distrugeri prea ieftina la cat de buna e) Norman (8/4 contralovitura:-1 pillz min 5 enervanta abilitate) Jeffrey (7/3 sob bun in fata Nightmare si Piranas) Lola Noel (majoritatea o aveti) Rudy ( 7/4 infrangere:-2 vieti min 2 bun cand nai multe pillz)
Vivian (7/4 protectie distrugeri bun in fata Pussycats)
4*Sunt cam putine ieftine dar: Gus (6/5 curaj: +3 putere prea bun) Revok (7/5 infrangere recuperare 2/3 cu recuperarea e cam complicat)
5* Singurul 5* stele ieftin e Melinda (7/6 infrangere:+2 vieti navem alte alternative)

Dupa ce ati facut acest deck strangeti pentru monstri clanului (Beef , Ranesh , Boyle )

Made by Elico
4/15
Miercuri 06/06/2012, 13:06

Elico10 ms pentru idei ( cei drept Berzerk nu sunt in stilul meu asa ca nu prea am atras atengie la ei
Acum sa continui cu clasificare calnurilor uin dependenta de pret.
Cele mai eftine si mai usor de cret deckuri momentan dupa parerea meu sunt Bangers, Ulu Watu si Pussycats, si Sakhroom ( astia mai putin eftini )
Ullu Watu si Bangers au acelasi bonus +2 power care e destul de bun dar nimeni nu atrage atenita la asta, cred ca e foarte bine sai combinati ( adica vas sfatui sa folositi 2* si 3* din Ulu Watu si 4* 5* din Bangers ( ca la ei sunt mai acesibile ) daca sunteti intresati de tipuri de deck din clanurile astea intrati la comentariile la clanuri si o sa gasiti descrieri si ce carti merita luate ( mai tirziu o sa bag in topic descriile )
Cit despre Pussycats as putea spune ca ele sunt eftine doar din cauza ca nimeni nu atrage atentiie la ele zicind cas ''naspa'' ( cea mai raspindita descriere) pecind clanul nu numai ca are un bonus unic si destul de bun ele au abilitati foarte cool, dar nimeni nule foloste di cauza ca sunt pentru @@@ daca doriti sa vedeti ceva legat de ele intrati in descrierea la clan.
P.S. aceste este un flood mai trziu revin cu mai multe comentarii ( calumea
5/15
Vineri 08/06/2012, 19:40

Sal, in urmatoarele posturi as vrea sa descriu niste deckuri Tourney 25(T1 p)
O sa scriu cite un deck in fiecare post din cauza limitei de cuv. in post.Toate deckurile sunt mono
Pussycats(sunt un gentelman asa ca cedez locul fetelor mereu )
2*Ella 2*Brittany 3*Muze 3*Cherry 3*Jayzel 4*Veronica 4*Holly 4*Elly Mae cind am facut testu am ajuns pe 256 in t1 desi am jucat doar 40 de min.
Inainte de a ma critca, as vrea sa va amintesc ca e un deck eftin dar bun, am decis sa nu adug carti ce costa mult cu expetia la cele esentiale deckul functioneaza destul de bine si e eftin ceva extrem de bun pentru incepatori ( daca am in maine pe Muze si Cherry o bag intii pe Muze cu 7 pilz si pe urma pe Cherry si lupta e practic cistigata in 75% din cazuri)daca doriti o versiune mai buna a deckului inlocuiti pe Jayzel cu Noemi pe Brittany cu Lucy aceste doua schimbari vor mari rata la victorie cu circa 15% deasemenea Elly Mae nu prea are legatura aici doar ca eu nu am degind so bag pe Jeyn in deck ca numi place si gata.Daca in loc la Wlly Mae bagati pe Diana atunci sunteti inbatabili. Momentan decku e destul bun inpotriva la Fang Pi Clang cu care se folosesc majoritatea pentru LD lor.
Imi cer scuze ca nu descriu complet toate comborile deckului asta dar este o limita mica la simboluri in post asa ca mai jos o sa descriu toate combo cu decku asta.
Al vostru andrew
6/15
Sâmbătă 09/06/2012, 08:23

Roots un clan foarte subestiman, da destul de bun si ultra mega eftin mai eftin chair ca Bangers , din curiozitate am incercat sa fac un deck Roots cu 2000 de clintz si a mers, deci as vrea sa dau un svat la toti cu probleme financiale sa inceapa cu Roots care e destul de fain
Deci iata niste svaturi care var putea ajuta sa faceti un Roots deck bazat pe atack modificatori(adica veti obtine efectul la Sakhrom+efectul SOA a clanului(aceasta nui o descriiere ci doar niste sfaturi pentru un deck eftin dar care merge)
Un deck bun pentru toti care sau saturat de clanurile 2KO
Deck tip elo sau T1:
2*Miken moosen(un atack mod foarte bun)2*Jeto(o carte eftina dar bunisoara de asemena are atack mod) (mai tirziu sar putea de inlocuit cu Arno dar el are elo ban si nu merge in strategia deckului asta)
3*Gertjan(este eftin deasemenea dar in mono are + 12 atac)3* Rico(deasemena un atac mod) 3* Craho (e 7/5 cea cei binsor pentru Roots mai bine ar fi de inlocuit cu Yookie dar el e mai scum )
4*aici apar problemele caci cartile de 4* sint cam scumpe asa ca vas svatui sa alegeti Burdock sau pe Gretchen acestia find cei mai eftini dar si sunt destul de bun Burdock find un full blocker iar Gretchen are 7/5 si un efect destul de bun ,deci alegeti ce va place
5*aici e aceiasi problema ca la 4* cartile sunt cam scumpe iar eu vreau sa descriu un eco deck asa ca alegeti Ojibway ori Armand in dependenta de preferinte.Daca jucati in T1 atunci bagati Hugi ca +6 atack va vor crea un avantaj enorm irate
7/15
JohnyGat - Senior Română
Duminică 10/06/2012, 07:59

Atac modificator mai e din Roots la 3* e Narendra
8/15
Luni 11/06/2012, 16:51

Stiu ca Narendra e atack modif doar ca nu prea il simpatizez ca are 6 power, pecind Yookie e un Dr decent cea ce esential in elo
9/15
Marţi 12/06/2012, 18:57

Sal as vrea sa va descriu decku meu Jungo care nu e prea scump(ca nu am investit mult in el) dar e functionabil si te ridici usor peste 1200 la elo.Deckul este 2*2*3*3*3*4*4*4(cea mai buna formula de un elo deck)
2* Mindy(un zid decent)2*Pegh(daca naveti clintz bagati Wendy)
3*Radek3*Scopica3*Boohma(lam pus cai simpatic sii un zid bunisor daca vreti inlocuitil cu Jalil,Odile)
4*Eggman(cea mai buna grija din toate il bag cu 2 pilz da oponentu baga min7 asa ca fiti atent cu el mai bine faceti bleff)4*Buba(e mono deck si are 10 power mai aveti de adaugat ceva?)4*Scotty(un anti soa care trebuie sa fie in deck cei drept in dependenta de preferinta il schimbatil cu Greow) daca doriti sa riscati schimbati un 3* pe Ashiko si alt 3* pe Psylo( cei drept o sa fie un pic cam greu sa cistigati cu 3 de 2* in o mina dar este probabil eu am vast un deck construit doar din 2* cu care sa ajuns la 1258 de puncte in elo)
Cum sar spune fortuna ii iubestete pe cei cutezatori. Sper sa va fiu folositor.
P.S. mai scrieti si voi ceva plz
10/15
Miercuri 20/06/2012, 19:26

Sal as vrea sa descriu un deck pentru orsicine cine doreste este un deck antimeta ( adica mereu blockeaza abilitatile/bonusurile ori si una si alta la oponent cea ce insemna ca oponentu fa fi in o incurcatura mare, deasemenea e usor sa faci 2K.O. cu el.
Este un duo deck Piranas-Bangers ( va pare straniu ????? dar fiti atenti sper sa intelegeti si sa nu sariti pe mine ca nu e facut decku din clanurile in voga decku este unu clasic 4*4*4*3*3*3*2*2*
4* Chlora(8/6sob e genial)4*Bubbles(8/6 +pilz e o carte de aparare mai mult decit de atack)4*Kristin(fullblocker oponentul face ****) 3*Baba(fulblocker cam previzibil da tot full blocker ramine)3*Saddy(7/5sob aveti ceva de adaugat?)3*Randal( soa8/4)2*Spycee(fulbloecker)2*Tula(nu pot sa no folosec x_X) decku functioneaza destul de bine testat in elo 3 victorii din 5 meciuri
P.S. daca ceva inlocuiti pe Bubbles cu Katan/Sheryl si pe Spycee cu Graff.
P.P.S. daca va placut spunetiva parerea ca am inpresia ca "vorbesc" cu peretii, macar flood faceti plz

« Pagina precedentă12Pagina următoare »

Urban Rivals - jocul de cărţi de colecţie multijucător

The Urban Rivals team is made by lovers of all kind of Collectibles Cards Games and Trading Cards Games like: Magic the Gathering, Dominion, Vampire, Yu-Gi-Oh!, Pokemon, Wakfu TCG, Assassin Creed Recollection, Shadow Era, Kard Kombat and Might & Magic Duel of Champions.

Play our other addictive free to play online TCG: Fantasy Rivals