Urban Rivals
?
Înscrie-te            Eşti deja înregistrat în joc →  
Fă clic aici pentru a primi parola.

Fenomenul X ajutor in toate tipurile

sâmbătă 02/06/2012, 23:14
AndrewVII - Veteran English

Urban Rivals - jocul de cărţi de colecţie multijucător
15 mesaje
AndrewVII - Veteran - Анимешная ГильдияEnglish - Sâmbătă 02/06/2012, 23:14

Sal , am atras atentia ca in alte limbi sunt descrise strategiile cartilor , comparatii , si asa mai departe , cea ce cred ca e un ajutor destul de bun pentru incepatori si pentru cei mai ' vechi' in joc care vor sa incerce alte clanuri si nu prea au ideie de la ce cap sa inceapa, asa ca as dori ca aici sa postati descrieri a clanurilor, sfaturi s.a.m.d.
Dar mai ales niste pachete econome si trucuri de a stringe clintz pentru cei care nu pot cumpara credite.
Momentan sunt doar citeva descrieri decente a clanurilor din joc in romina, in rest in comentarile la clanuri sunt doar fraze de genu : bun clan /naspa s.a.m.d. .
Asa ca ar fi normal sa postam pe acest forum ori in descrierea la clan/carti strategii, comaparatii s.a.m.d.
« Pagina precedentă12Pagina următoare »

11/15
SwizZzle - Senior Română
Joi 21/06/2012, 14:11

Clanul cu care am jucat inca de cand am inceput jocul este GHEIST .
Roots este un clan mai ieftin ca GHEIST, dar mult mai nepopular. De asemenea si acesta are SOA, iar cartile nu sunt foarte rele. Dar revenind, GHEIST este un clan formidabil, chiar daca are niste bannuri nedrepte: Arkn nu este atat de puternic incat sa fie bannat, eu nu l-as banna nici pe Rolph, iar intr-o saptamana am vazut-o chiar si pe Dolly bannata .
Eu reusesc sa castig foarte usor in T2 cu Rolph, Methane, Draheera, Anibal, Gork etc. De asemenea, sunt carti cu mai putine * foarte bune cum ar fi Bristone, Dolly, Arkn, Leviatonn etc. In elo ar mai avea totusi nevoie de un 2* bun, pentru ca Z3r0 D34d nu este destul de solid in opinia mea, iar Arkn este bannat.
GHEIST este un clan foarte bun si datorita otravii, care este un fel de distrugere in plus numai ca nu poate fi oprita si are un minimum. Dolly mi se pare o carte excelenta datorita minimului scazut, dar si Ludmila are o otrava buna pentru un 2*.
Ca sa mai ofer un argument in favoarea GHEIST, acestia pot transforma carti ca Cooper, Oshitsune, C Beast etc. in carti inutile, SOA fiind un bonus minunat.
Pentru incepatori, un pachet bun si ieftin GHEIST este format din Dolly, Darth, Ernst, Elke, Kersten, Luba, Strynge si Wurmhol. Acest pachet nu costa mai mult de 2 500 de clintzi si are doar 23*, iar dupa ce strang mai multi clintzi pot inlocui unele carti cu unele mai bune cum ar fi Bristone, Gork, Vladimir, Klawz sau Anibal.
12/15
SwizZzle - Senior Română
Joi 21/06/2012, 14:41

Eu inca de cand am inceput jocul, am folosit GHEIST . Ei cred ca este un clan formidabil.
In T2 castigi foarte usor cu Anibal, Methane, XU52, Wardom, Draheera, Gork, Rolph, Toro impreuna cu Eyrik (pt. ca Ambre aduce penalizari).
In elo din pacate sunt niste bannuri nedrepte. Arkn nu merita un bann, iar intr-o saptamana am vazut-o chiar si pe Dolly bannata. Nici Rolph nu este chiar atat de puternic pentru a fi bannat. Si mai este o problema cu 2*, deoarece GHEIST nu are noste 2* foarte buni. In opinia mea, Z3r0 D34d nu este foarte solid si oricum mai trebuie macar un 2* bun pt. elo.
Un pachet ieftin pentru incepatori este format din Elke, Darth, Luba, Strynge, Dolly, Kersten, Ernst si Wurmhol, acesta costand mai putin de 2500 de clintzi si avnd doar 23*. Apoi, dupa ce mai strang niste clintzi, le pot inlocui cu Vladimir, Bristone, Anubal, Gork, Klawz, Arkn si chiar Methane (pe care l-am cumparat cu doar 3200 ). Jucatorilor mai experimentati le sugerez sa-i cumpere pe Wardom, Draheera si Leviatonn pentru ca merita fiecare banut .
GHEIST mai este bun pentru bonusul sau. Poate face carti de genul Cooper sau C Beast inutile. De asemea, de obicei abilitatea este mai puternica decat bonusul asa ca SOA este un bonus foarte bun.
In plus, artworkul clanului este bestial, iar otrava este minunata !
As mai putea spune multe, dar raman fara cuvinte. Acum ca v-am prezentat pe scurt acest clan, sper ca ati potentialul acestui clan si o sa incercati personajele lui.
13/15
SwizZzle - Senior Română
Vineri 22/06/2012, 09:24

Scuze ca sunt doua mesaje, dar am crezut ca primul nu s-a publicat.
14/15
AndrewVII - Veteran - Анимешная Гильдия English
Vineri 22/06/2012, 11:48

ToxicWarrior9 mersi pentru ajutor , cei drept as vrea sa te intreb cit de buni sunt inpotriva la calnurile cu atack mod ? ca as juca cu ei doar ca ma tem ca o sa trebuiasca sa bag mult pre amulte pilz pentru a bate Montana Uppers ?
P.S. nai incercat vreun duo cu calnuri cu atack mod care sa functioneze ????????
15/15
SwizZzle - Senior Română
Sâmbătă 23/06/2012, 10:59

E adevarat, in fata clanurilor cu atack mod., GHEIST e un clan destul de slab. Ei se bazeaza pe power mod., pentru atack mod. fiind mai bun Roots. Eu sunt fanul mono-urilor si nu prea am incercat multe duo-uri la viata mea si de asemenea, nu sunt un fan nici al clanurilor cu atack mod. asa ca nu am mai mult de 5-6 personaje din aceste clanuri.
Dupa parerea mea, GHEIST si Uppers ar face un duo destul de bun, dar m-am uitat putin in seturi predefinite si am vazut multe combinatii de GHEIST si Montana. Poti sa folosesti personaje GHEIST pentru otrava, iar apoi sa joci cu atack mod., unde poti sa pui cate 1 pillz pe fiecare, iar adv. va avea de ales intre a se lasa batut runda aceea ori a miza mai multe pillzuri in speranta de a castiga, iar in orice caz tu iesi cu un mic avantaj in fata lui.

« Pagina precedentă12Pagina următoare »

Urban Rivals - jocul de cărţi de colecţie multijucător

The Urban Rivals team is made by lovers of all kind of Collectibles Cards Games and Trading Cards Games like: Magic the Gathering, Dominion, Vampire, Yu-Gi-Oh!, Pokemon, Wakfu TCG, Assassin Creed Recollection, Shadow Era, Kard Kombat and Might & Magic Duel of Champions.

Play our other addictive free to play online TCG: Fantasy Rivals