Urban Rivals
?
Înscrie-te            Eşti deja înregistrat în joc →  
Fă clic aici pentru a primi parola.

"Tacerea Romanilor" ( nu e o gilda ) Va rog sa cititi!

duminică 07/07/2013, 19:58
Pamperro - Legend English

Urban Rivals - jocul de cărţi de colecţie multijucător
63 mesaje
Pamperro - Legend - UNION OF THE SUPREMESEnglish - Duminică 07/07/2013, 19:58

Salutare fratilor!!!

Vin si eu cu o intrebare, de ce nu este lume pe forumu? De ce nu vorbeste lumea intre ei?
Am intrat pe ceva ghilde si acolo la fel, tacere de plina.
Cand eram moderator nu exista forum pentru noi. Ne-am luptat sa avem si noi forum si lumea nu vorbeste
De ce oare???
Stati pe skype sau pe alte mijloace decat forumul? Ca nu inteleg.
Forumul ar trebui folosit pentru schimbul de idei si sa ne putem ajuta uni pe ceilalti. Si pentru cei noi intrati in joc, daca nu apare nimic pe forum, de ce are mai sta pe joc?
Noi am vrea sa marim comunitatea nu sa fuga lumea de noi.

VA MULTUMESC!

Va astept cu pareri, opini, schimb de idei.
« Pagina precedentă1234567Pagina următoare »

2/63
Mad-Drop47 - Divinity - Wise Men Distracted Română
Duminică 07/07/2013, 22:22

Salut si tie, nici eu nu am utilizat forumu pana acum pentru o serie de motive :
1- Publicare foarte lenta ale argumentelor si raspunsurilor (poate daca am avea mai multi moderatori/operatori ar fi mai usor)
2- Putin interes din partea celorlart jucatori a avea o discutie/a fii ajutati/a ajuta.
3- Foarte putina lume serioasa cu care se poate discuta ceva, in majoritatea cazurilor toti iti cer favori in carti/clintz inloc sa invete sa joace ca sa si le faca singuri.

Si in final, daca eu incep sa utilizez forumu cu inca zece persoane oricum ramane inutil, daca vrem sa facem ceva, ne trebuie acordu si munca tuturor!
Eu poate am sa incep sa utilizez forumu, dar impreuna cu mine as vrea sa fie si alta lume!
3/63
Dog-WA - Senior - WAR ACADEMY Română
Marţi 09/07/2013, 18:57

Va dau dreptate si sunt de acord cu voi.
ideea de ghilda si cum se foloseste forumul romanesc,etc.. pe joc am aflat o intr o ghilda romaneasca(parerea mea foarte buna la momentul respectiv),dar pe parcurs am ajuns la aceeasi concluzie ca voi: playerii romani a mi si mie,nu poti sa mi dai si mie si exemplele pot continua.
mi as dori o ghilda competitiva romaneasca fata de celelalte ghilde straine si sa se rupa forumul si cel romanesc si cel al ghildei,dar va ramane doar dorinta din pacate.....
4/63
Lord Cristian - Moderator - United Romania Română
Vineri 12/07/2013, 06:53

Parerea mea este ca atat timp cat nu exista o ghilda mare romaneasca formata dintr-un nucleu de jucatori cu experienta comunitatea nu are cum sa se dezvolte. Am incercat acum vreo 2 ani ajut la formarea unei astfel de ghilde insa jucatorii vizati nu au dorit sa participe din diferite motive (lipsa de timp, lipsa de incredere in jucatorii romani, orgoliu).
Daca vrem o comunitate romaneasca mai puternica acesta ar fi primul pas - o ghilda de uniune nationala.

Trebuie sa avem in vedere si ca numarul de jucatori romani este infim fata de numarul de jucatori italieni de exemplu.
5/63
0 Sprunk - Titan - Street Owners
Duminică 14/07/2013, 08:53

Pai cu ghilda nu este nimeni de acord, chiar acum o luna vream sa facem una si doar voi din 3M (inca nu toti..) si Kr era de acord.
6/63
Duminică 14/07/2013, 08:57

Si eu cred ca ne mai trebuie moderatori, ca sa se faca ordine ca 1 singur e greu.

Da oricum noi romani eu cred ca nu prea ne place sa fim activi in forum, nu ma refer numai aici, si la forumul ghildei care o aveti fie care, eu mereu am fost in ghilde spaniole si cand am mers la una romaneasca ma plictiseam mult, nu vorbea nimeni
7/63
Mad-Drop47 - Divinity - Wise Men Distracted Română
Luni 15/07/2013, 12:00

Cu moderatori treaba e grea, am vorbit cu admini si au zis ca pentru comunitatea romaneasca este foarte improbabil sa mai adauge moderatori pentru ca nu avem admin deci le este cam greu sa "controleze" munca facuta de acesti moderatori.
8/63
Marţi 16/07/2013, 20:19

Pai eu am vorbit de mult cu un admin si vorbeam despre comunitatea noastra, a zis ca daca suntem activi cu timpu poate ne baga iar limba si asa este, daca nu vorbim pe forum ei consuma bani pentru traduceri

cine stie poate in 2 ani o sa fim activi si om avea un admin roman
9/63
WA-Had3s - Guru - WAR ACADEMY English
Sâmbătă 20/07/2013, 12:32

POATE!!!
Nu sa stiut inca de la inceput ''soarta'' exacta a playerilor romani pe acest joc, timpul a trecut, multi playeri sau dus, putini au venit ori sau reintors...atata timp cand roamni (desi e dureros trebuie sa o recunoastem) nu sunt CAPABILI sa mentina un forum activ, o conversatie coerenta si chiar un spirit de gluma mentinut ok , aici intervenint si increderea,nu avem ce sa facem din nefericire!
Eu joc UR de aproximativ un an, am fost genul de player sociabil insa din nefercire am mai multi prieteni straini decat romani.
Degeaba exista romani buni si cunoscuti care incerca sa mentina si la noi un promt ''strict necesar'' sa spunem asa ,daca nu suntem toti (sau macar mai multi) in stare sa facem asta...eu unul am participat cat sa putut la continuitatea ghildelor romanesti si intrajutorarea playerilor romani incepatori....insa in scur timp am ajuns la concluzia ca mai bn pe cei cei cunosc si nu pe toti!Am renuntat de curand datorita faptului co sa urmeze sa ma las , sau sa fac o pauza de la joc , la ''chatul ghildei'' astfel ca am incercat sa reduc implicarea mea in demersul celorlalti playeri pe joc,insa imi ramne dorinta pana a nu ma lasa sa mai ajut cum se poate comunitatea Romana...sunt deacord 120% cu ideea ghildei, avem playeri buni:
-multi pasionati de elo:+1300/1400;
-multi buni in turnee: greu de trecut cu vederea ca uni dintre romani fac chiar top 10/50 in fiecare dt del joaca;
-uni talentai la suv etc.
Dar degeaba daca nu suntem uniti ...este parerea mea.
10/63
Law{1} - Imperator - War Party Română
Duminică 21/07/2013, 17:16

Ma scuzati ca ma bag dar joc de ceva timp am observat si eu tacere am fost in foarte multe guilde romanesti mari(cred eu) totusi tacerea e uriasa si pe forum si pe chatul ghildei la fel .S-au incercat unele reveniri dar nu s-a reusit . Sa speram ca vom avea cel putin 2 moderatori si o ghilda unita din playeri activi.Si cred ca cel mai bun fondator ar fi moderatorul nostru al acestei ghilde unite .

« Pagina precedentă1234567Pagina următoare »

Urban Rivals - jocul de cărţi de colecţie multijucător

The Urban Rivals team is made by lovers of all kind of Collectibles Cards Games and Trading Cards Games like: Magic the Gathering, Dominion, Vampire, Yu-Gi-Oh!, Pokemon, Wakfu TCG, Assassin Creed Recollection, Shadow Era, Kard Kombat and Might & Magic Duel of Champions.

Play our other addictive free to play online TCG: Fantasy Rivals