Urban Rivals
?
Înscrie-te            Eşti deja înregistrat în joc →  
Fă clic aici pentru a primi parola.

"Tacerea Romanilor" ( nu e o gilda ) Va rog sa cititi!

duminică 07/07/2013, 19:58
Pamperro - Legend English

Urban Rivals - jocul de cărţi de colecţie multijucător
63 mesaje
Pamperro - Legend - UNION OF THE SUPREMESEnglish - Duminică 07/07/2013, 19:58

Salutare fratilor!!!

Vin si eu cu o intrebare, de ce nu este lume pe forumu? De ce nu vorbeste lumea intre ei?
Am intrat pe ceva ghilde si acolo la fel, tacere de plina.
Cand eram moderator nu exista forum pentru noi. Ne-am luptat sa avem si noi forum si lumea nu vorbeste
De ce oare???
Stati pe skype sau pe alte mijloace decat forumul? Ca nu inteleg.
Forumul ar trebui folosit pentru schimbul de idei si sa ne putem ajuta uni pe ceilalti. Si pentru cei noi intrati in joc, daca nu apare nimic pe forum, de ce are mai sta pe joc?
Noi am vrea sa marim comunitatea nu sa fuga lumea de noi.

VA MULTUMESC!

Va astept cu pareri, opini, schimb de idei.
« Pagina precedentă1234567Pagina următoare »

21/63
0 Sprunk - Titan - Street Owners
Duminică 28/07/2013, 10:02

Eu sunt in ghilda asta pentru ca stau in spania da eu sunt de acord sa facem una romaneasca chiar daca ii cunosc din 2008. Sunt uni dintre fondatori din ghilda mea da am lasat jocu in 2010 si sunt doar membru pot sa plec fara nici o problema
22/63
Duminică 28/07/2013, 10:10

@victorax pai idea nu e pentru ca sa fie cineva moderator noi vorbim de comunitate, lumea ar putea sa fie activa cu un moderator , numai cu lord , da nu vorbeste aproape nimeni, cand a iesit comunitatea rusa o conducea slava un singur moderator si erau activi si el participa in forum, facea reguli etc... dupaia au avut un admin si acum le merge mai bine

si oricum nu cred ca nimeni de aici o sa fie admin, daca urban o sa caute un admin romanesc poate sa fie din franta de la iei ca ei traduc tot, sau cum crezi ca garg sau alt admin de exemplu stie si Romana si rusa si spaniola... toate limbele

Si sunt de acord Pamperro, am putea fi o comunitatea activa si fara o ghilda, da in forumul cominitati ar trebui sa vorbeasca lumea. Acum e un pic tarziu, toata lumea dorea limba Romana in UR si cand a fost pusa lumea nu vorbea doar 3-5 persoane si daca au vazut ca nimeni vorbeste acum sta pe forum englez sau altu...

Da cum am zis si mai sus cred eu am vorbit cu Espectroscuro un admin spaniol si daca suntem activi poate reveni limba noastra in joc
23/63
Duminică 28/07/2013, 10:19

Si unele dintre sectiunile cele mai importante e anunturile echipei, acolo e unde admini intra, aici eu cred ca nici nu se uita. Cum puteti vedea sectiunea aia e foarta saraca, admini pune anunturile si chiar acum sunt 5 sau 6 fara nici un comentariu ...

Eu incercam sa traduc da pe degeaba
24/63
0 Ballu - Legend - RoMaNiA TiT@nS Română
Luni 29/07/2013, 15:35

Sunt de acord cu Lord Cristian pentru a face ceva si cu forumul roman mai intai ne trebuie o ghilda mare romaneasca!!!
Dar aici sunt intampinate probleme mari: Orgoliu, Alti au motive ca nu isi lasa ghilda,Multi romani sunt in ghilde straine si refuza sa comunice prin mesaje si nu ai cum sa ai anunti
25/63
TheFirstJ0ker - Veteran - Knights Ressurection Română
Luni 29/07/2013, 22:15

Am mai bine de 2 ani (Teoretici) in joc , am facut o pauza luungaaa pentru ca jocul nu ma mai atragea , mai ales din punct de vedeea al comunitatii roamensti ...
Ideea cu o ghilda Romaneasca e geniala si cred ca KR(la care am asistat la nasterea ei ) si ELO in care nu am fost pana acum (din cate tin minte) sunt de acord , daca si : WAR ACADEMY , RoMaNiA TiT@nS,WHITE FIGHTERS ,TFS sunt de acord e un plus ...bine intales ca va fi scandal : Cine va fi fondatorul , divergente pt functia de admin ... astea sunt banalitati !
26/63
0 Ballu - Legend - RoMaNiA TiT@nS Română
Luni 29/07/2013, 23:10

Ca sa nu existe banalitati fondatorul va fi singurul moderator al romaniei si cu admini sa nu iasa cearta fondatorul alege el doar 5 admini
27/63
TheFirstJ0ker - Veteran - Knights Ressurection Română
Marţi 30/07/2013, 15:51

Admini sa fie cei care au facut ghildele romanesti de valoare ...adk fondarorii acestora
28/63
Dog-WA - Senior - WAR ACADEMY Română
Marţi 30/07/2013, 18:36

Ideea de ghilda romaneasca ,puternica,competitiva,etc... este buna.
fondatorul care il propuneti LORD CRISTIAN ar fi super ok.
daca se va concretiza ceva din ideile voastre aveti tot aportul meu.
imi plac unele propuneri ale voastre cu lord cristian si admini cei care sunt fondatorii ghildelor (parerea mea de elita din romania).
puneti in practica si aveti tot sprijinul meu.
e pacat sa nu avem o ghilda permanent in top 10 saptamanal la toate modurile de joc.
personal in momentul de fata am problema cu timpul alocat jocului,dar am sa ma implic cat pot in dezvoltarea noii ghilde romanesti.
cei care ma cunosc stiu ca nu sunt vorbe .
29/63
Pamperro - Legend - UNION OF THE SUPREMES English
Marţi 30/07/2013, 20:20

Sunt de acord cu ideile voaste, dar ar fi frumos sa nu repetam din greselile anterioare ci sa invatam din ele si sa ne ajutam prin comunicare, postari...etc. Toate acestea ar trebui sa imbunatateasca calitatea jucatorilor si a ghildei.
Poate in timp ne facem cunoscuti ca si ghilda si primim facilitati de la administratori jocului.(Ex: sprijine de evenimente)

Multi dintre noi au idei foarte bune, doar ca trebuie si aplicate. Iar cu ajutorul unor admini ar fi si mai simple de implementat.

Ma bucur ca intrabarea mea a adus multe raspunsuri si schimb de idei.
30/63
WA-Had3s - Imperator - WAR ACADEMY English
Marţi 30/07/2013, 20:32

A dat si Dumnezeu o minune, ROMANI COMUNICA IN SFARSIT(nu la scara larga insa o facem destul de bine pentru inceput noi cei ce ne mai implicam daca putem spune asa).
Ma bucur de performanta asta si am sperante ca pe viitor vom face ceea ce momentan sunt ideei si propuneri realitate

« Pagina precedentă1234567Pagina următoare »

Urban Rivals - jocul de cărţi de colecţie multijucător

The Urban Rivals team is made by lovers of all kind of Collectibles Cards Games and Trading Cards Games like: Magic the Gathering, Dominion, Vampire, Yu-Gi-Oh!, Pokemon, Wakfu TCG, Assassin Creed Recollection, Shadow Era, Kard Kombat and Might & Magic Duel of Champions.

Play our other addictive free to play online TCG: Fantasy Rivals