Urban Rivals
?
Înscrie-te            Eşti deja înregistrat în joc →  
Fă clic aici pentru a primi parola.

"Tacerea Romanilor" ( nu e o gilda ) Va rog sa cititi!

duminică 07/07/2013, 19:58
Pamperro - Legend English

Urban Rivals - jocul de cărţi de colecţie multijucător
63 mesaje
Pamperro - Legend - UNION OF THE SUPREMESEnglish - Duminică 07/07/2013, 19:58

Salutare fratilor!!!

Vin si eu cu o intrebare, de ce nu este lume pe forumu? De ce nu vorbeste lumea intre ei?
Am intrat pe ceva ghilde si acolo la fel, tacere de plina.
Cand eram moderator nu exista forum pentru noi. Ne-am luptat sa avem si noi forum si lumea nu vorbeste
De ce oare???
Stati pe skype sau pe alte mijloace decat forumul? Ca nu inteleg.
Forumul ar trebui folosit pentru schimbul de idei si sa ne putem ajuta uni pe ceilalti. Si pentru cei noi intrati in joc, daca nu apare nimic pe forum, de ce are mai sta pe joc?
Noi am vrea sa marim comunitatea nu sa fuga lumea de noi.

VA MULTUMESC!

Va astept cu pareri, opini, schimb de idei.
« Pagina precedentă1234567Pagina următoare »

31/63
Law{1} - Imperator - Knights Ressurection Română
Marţi 30/07/2013, 21:34

Cred ca eu si -Pain-RTdin , RoMaNiA TiT@nS ne-am implicat destul in aceasta ghilda romaneasca mare vom incerca sa vorbim cu fondatorul nostru cu admini pt a reusi crearea acestei ghilde ma bucur ca vorbim
dar in tfs cn vorbeste cu Phd?
32/63
0 Sprunk - Titan - Street Owners
Marţi 30/07/2013, 21:53

Sa speram ca o sa iasa
si fondatoru sa fie lord cristian si admini fondadori din ghildele care vin
33/63
0 Kyba - Legend - Knights Ressurection Română
Miercuri 31/07/2013, 15:00

Bine zis Sprunk dar tu stii ca si noi doi am incercat crearea unei ghilde noi si nu am reusit nimic e greu tare
34/63
WA-Had3s - Imperator - WAR ACADEMY English
Miercuri 31/07/2013, 19:28

Parerea mea cu privire la ideeile concrete: un FONDATOR , dar cat si ADMINI unei ghilde(mai ales una care se cere a fi de top 10 in lume) trebuie sa nu se ghideze doar dupa unele criterii, ci dupa toate acestea daca ne dorim sa fim in top 10 ghilde la toate categoriile;
Parerea mea personala este urmatoarea: ghildele de rang cunoascut din UR gen , URBAN MADNESS , Army of Elite Mercenaries , Time Conquers All , ♦◊۩ La AℓiaηZa ۩◊♦ si Heaven Destroyer etc. au un lucuru in comun care le face asa cunoscute(exclusivitatea);
Eu spun ca fondatorul, respectiv adminii trebuie alesi dupa cateva criteri:
+ Fondatorul : eu spun ca terbuie sa aiba peste 1400 valoare elo, peste 20 suv ext , peste 10-15 suv elo, un lvl cosiderabil(de preferabil peste 100) care sa arate activitatea playerului respectiv(nu putem pune fondator/admin pe cineva inactiv deoarecec asta presupune unele ''sacrifici'' dar si privilegi sa spunem asa) si desigur un mimim de colectie de 100% (multi au peste 100% );
+Admini: minim1300-1350 valoare elo, minim 15 suv ext, minim 7-9 suv elo, minim 35% din colectie, un minim de lvl intre 55-75,astea fiind criterile unui player care a depasit stadiul de incepator detasanduse vizibil de restul playerilor;
ASTA PENTRU CA: IMAGINEA PRINCIPALA A UNEI GHILDE ESTE CONSTITUITA DE FONDATORUL SI/SAUA DMINI ACESTEIA!!!(Fapt divers: voi in ce ghilda ati prefera sa mergeti: una in care vedeti fondatorul lvl 50, admimi lvl 20-30, cu activitati scazute, ori 20 playeri ori 600 (cu playeri inactivi)
35/63
WA-Had3s - Imperator - WAR ACADEMY English
Miercuri 31/07/2013, 19:29

Continuarea de mai sus a fragmentului citat in ultima parte a comm-ului^
'' ori intro ghilda de prestigiu cunoscuta cu un unumar de palyeri bun si majoritatea activi in toate modurile de joc? VOI DECIDETI ASTA!)
36/63
Miercuri 31/07/2013, 19:40

@0 Kyba, da am incercat da acum vorbim cu toti si poate merge
37/63
Miercuri 31/07/2013, 19:52

Nu are nimic de vedere nici cartile nici scorurile elo etc...
un fondator poate fi bun chiar daca nici nu joaca, numai intra in forum de exemplu si stie sa conduca ghilda
admini sunt pentru a ajuta fondatorul cu ghilda, si normal ca ei trebuie sa fie activi ca sunt cei care controleaza membri

scorurile si chestia cu campioni e alta treaba, cineva poate fi admin daca e activ si pune ordine, si altu poate face aceas chestie da e bun si in elo.

da putem avea un membru care face 1500 elo toate saptamanile da nu vorbeste pe forum doar noaptea 5 minute, aceasta persoana nu poate fi admin, doar campion
38/63
Lord Cristian - Moderator - United Romania Română
Miercuri 31/07/2013, 21:53

M-as bucura daca am reusi in sfarsit sa cream o ghilda puternica romaneasca.
In calitate de fondator eu pot sa ofer garantia continuitatii ghildei, finantare pentru premieri interne si idei. Cel mai importantn mi se pare faptul ca nu mai sunt asa activ ca acum 3-4 ani asa ca de conducerea efectiva a ghildei vor trebui sa se ocupe adminii.

Pain a dat exemplu ghilde internationale de renume. Dintre ele singura cu care se aseamana cu ce vrem noi sa facem este AoEM - ghilda ceheasca. Restul sunt ghilde internationale care se adreseaza unei baze imense de jucatori. Noi ne adresam doar jucatorilor romani. Avand in vedere ca baza noastra de selectie este mica nu ne putem permite sa fim exclusivisti.

In orice caz eu sunt deschis la orice sugestii si in final voi sustine varianta agreata de majoritate.
39/63
0 Kyba - Legend - Knights Ressurection Română
Joi 01/08/2013, 11:38

Fratilor daca tot se vorbeste atat de ghilda noua si suntem multi de acord dece nu si incepem crearea s-a??
Lord Cristian sa o creeze ca si asa el va fi fondator si intram toti playerii romani in ghilda chiar daca vor fi la inceput mici refuzuri pe parcurs se vor alatura si aceea daca vor vedea ca avem activitate si performanta
40/63
Law{1} - Imperator - Knights Ressurection Română
Vineri 02/08/2013, 15:55

Sunt de acord cu 0 Sprunk nu scorul in elo sau in survivor conteaza ci ajutorul dat deci sa trecem la treaba cu ghilda

« Pagina precedentă1234567Pagina următoare »

Urban Rivals - jocul de cărţi de colecţie multijucător

The Urban Rivals team is made by lovers of all kind of Collectibles Cards Games and Trading Cards Games like: Magic the Gathering, Dominion, Vampire, Yu-Gi-Oh!, Pokemon, Wakfu TCG, Assassin Creed Recollection, Shadow Era, Kard Kombat and Might & Magic Duel of Champions.

Play our other addictive free to play online TCG: Fantasy Rivals