Urban Rivals
?
Înscrie-te            Eşti deja înregistrat în joc →  
Fă clic aici pentru a primi parola.

"Tacerea Romanilor" ( nu e o gilda ) Va rog sa cititi!

duminică 07/07/2013, 19:58
Pamperro - Legend English

Urban Rivals - jocul de cărţi de colecţie multijucător
63 mesaje
Pamperro - Legend - UNION OF THE SUPREMESEnglish - Duminică 07/07/2013, 19:58

Salutare fratilor!!!

Vin si eu cu o intrebare, de ce nu este lume pe forumu? De ce nu vorbeste lumea intre ei?
Am intrat pe ceva ghilde si acolo la fel, tacere de plina.
Cand eram moderator nu exista forum pentru noi. Ne-am luptat sa avem si noi forum si lumea nu vorbeste
De ce oare???
Stati pe skype sau pe alte mijloace decat forumul? Ca nu inteleg.
Forumul ar trebui folosit pentru schimbul de idei si sa ne putem ajuta uni pe ceilalti. Si pentru cei noi intrati in joc, daca nu apare nimic pe forum, de ce are mai sta pe joc?
Noi am vrea sa marim comunitatea nu sa fuga lumea de noi.

VA MULTUMESC!

Va astept cu pareri, opini, schimb de idei.
« Pagina precedentă1234567Pagina următoare »

61/63
0 elfy80 RT - Legend - RoMaNiA TiT@nS Română
Duminică 11/08/2013, 17:50

Mie mi se pare buna idea de a crea o guilda romneasca care sa adune cei mai buni jucatori romani in ea ca sa putem concura cu celalante guilde din lume si de acea ma alatur acestei guilde sa ajut sa fie una din cele mai bune guilde din lume.Sper ca si alti romani care au fost pana acum in guilde din alte tari sa se alature in aceasta guilda creata de cristi si sa devenim si noi romani o forta de temut in ur
62/63
0 Alin - Legend - 3LO MA$T3R Română
Joi 22/08/2013, 14:38

Eu unul nu intru pe forumul romanesc din doua mari motive:

1) Mi se schimba tot jocul in limba Romana si ma deranjeaza teribil. Joc de 6 ani acest joc si efectiv nu pot sa citesc "distrugere" in loc de "damage", "otrava" in loc de "poison" si asa mai departe.

2) 90% din romanii care posteaza pe forumul romanesc au un nivel de coerenta scazut si toate mesajele lor sunt pline de greseli gramaticale, de punctuatie si asa mai departe si ma oboseste foarte mult sa stau sa citesc doua randuri de 10 ori ca sa imi dau seama ce a vrut X sa zica. Inteleg ca unii sunteti plecati in alte tari si oarecum ati pierdut contactul cu limba, dar nu cred ca sunteti chiar toti in situatia asta. Nu vreau sa scrie lumea perfect, dar unii lasati impresia ca Romana e a treia limba, nu cea nativa...

Sa trecem la partea cu crearea unei guilde romanesti care sa uneasca toti jucatorii romani importanti. S-a mai incercat chestia asta de zeci de ori, iar la inceput exista un oarecare entuziasm, dar apoi lucrurile incetinesc si toti se molesesc.

Chiar in Elo Master am avut intr-un timp turnee lunare, loterii, premii pentru cei activi, analize si sugestii pe forumuri, acadele si toate cele si ghiciti ce... A mers treaba o luna, doua si apoi a cazut totul.

Atunci cand intr-un guild cu 100+ jucatori abia reusesti sa strangi 8-10 jucatori (si uneori nici atat) pentru un turneu intern, iar acestia sunt de multe ori chiar adminii guildei pentru ca ceilalti sunt dezinteresati, e greu de facut ceva.
63/63
0 Alin - Legend - 3LO MA$T3R Română
Joi 22/08/2013, 14:48

(continuare)

Atunci cand intr-un guild cu 100+ jucatori faci o loterie gratuita sau cu o taxa modica de 100-200 de clintz si strangi iarasi 8-10-12 jucatori, e descurajant sa mai propui ceva.

Am schimbat steagul in cel al Marii Britanii, am schimbat forumul in engleza in ideea sa atragem jucatori noi, dar nu a mers.

Vad ca sunteti toti inflacarati pe aici si toate cele, dar cativa ati mai trecut si prin guildul pe care il conduc momentan si nu v-am vazut sa postati cine stie ce pe forum, chiar daca eu am incercat de fiecare data impreuna cu 1-2 jucatori experimentati (lushfer/alex/carbid si altii care imi scapa si le cer scuze) sa postam si chestiuni legate de strategie in joc, analize ale cartilor, predictii si asa mai departe.

Nu am vazut pe alt forum romanesc lucrurile astea la nivelul la care era in Elo Master si cu toate acestea nimeni nu posta nimic si vorbeam singur.

Comunitatea romaneasca e comoda si mica, cu putini jucatori maturi. Lucrurile vor ramane asa si nu e neaparat cineva de vina, asta se intampla in tarile mici si trebuie sa acceptati asta. Eu unul sunt reticent sa ma alatur unui asemenea proiect pentru ca nici nu mai pot aloca acelasi timp ca inainte si nici nu sunt convins de seriozitatea celorlalti si chiar nu imi place sa ma plimb dintr-un guild in altul.

Nu e vorba de niciun orgoliu, suntem 2-3-5 jucatori OK in 2-3 guilde romanesti si atat, asta e tot, obisnuiti-va cu idea ca vom ramane undeva la stadiul asta si in viitor.

« Pagina precedentă1234567Pagina următoare »

Urban Rivals - jocul de cărţi de colecţie multijucător

The Urban Rivals team is made by lovers of all kind of Collectibles Cards Games and Trading Cards Games like: Magic the Gathering, Dominion, Vampire, Yu-Gi-Oh!, Pokemon, Wakfu TCG, Assassin Creed Recollection, Shadow Era, Kard Kombat and Might & Magic Duel of Champions.

Play our other addictive free to play online TCG: Fantasy Rivals