header image
As grand-son to the undisputed Tai-chi-chuan master, Yang Luhan, Shifou’s sole ambition has always been to honor his heritage. Having trained all his life in the foothills of the Golden Mountain, it was only a question of time before he actually joined the monastery. Today everyone can benefit from his expertise, including Kinjo, who would do well to rest his old bones from time to time.
Ability

Ability

Stop Opp. Bonus
The opponent’s clan Bonus, if activated, is cancelled.
Clan bonus

Clan bonus

Damage +2
Fang Pi Clang’s Damage points are increased by 2 points. (Remember: Damage points are inflicted on your opponent if you win the round)
 • picture
  Fang Pi ClangShifou
  starstarstar
  4
  1
  Unlock ability at starstarstar
  Damage +2
 • picture
  Fang Pi ClangShifou
  starstarstar
  6
  2
  Unlock ability at starstarstar
  Damage +2
 • picture
  Fang Pi ClangShifou
  starstarstar
  8
  3
  Stop Opp. Bonus
  Damage +2
Fang Pi Clang
Fang Pi Clang Fang Pi Clang
68 characters
missions icon 26 missions
Clan's bonus Damage +2
The kung-fu taught at Fang Pi School was developed in the Golden Mountain Monastery and is an ancestral martial art. The Clan, lead by the merciless Lost Hog, wants to enforce its warmongering ways on each and every one of us. To gain world supremacy, the Clan is fighting to overthrow the government in favor of a Bruce Lee clone that it has created and raised in secret.
 • avatar

  offline SmoczyKaras Novice  
  Thursday 26/07/2012, 21:44

  Shifou
  Fang Pi Clang
  Statystyki: 8/3 ***
  Umiejętność: Stop Bonus Przeciw.
  Bonus: Obrażenia +2

  Shifou od razu mnie oczarował swoją siłą. 8 mocy, SoB i 3*? Jeszcze nigdzie tego nie widziałem (dobra, Lehane ma 2*, ale mniejsza z tym smiley). W końcu pierwsza grywalna, tania karta z czystym SoB. Co prawda ma konkurencję w postaci Zhu Tanga, Sayury, Ralpha i Nakaty, ale na pewno znajdzie się niemal w każdym decku z tym klanem, gdzie liczy się ilość *.

  Plusy:
  -8 mocy powoduje ogromną siłę przebicia
  -SoB tylko potęguje tą siłę, niszcząc przede wszystkim Nightmare, Montana czy Rescue
  -5 obrażeń z bonusem to naprawdę dobry wynik

  Minusy:
  -porządna konkurencja
  -raczej niedostępna dla nowicjuszy

  9-/10 Czyżby walka wręcz pokonała pistolety i zatrute noże? Czas pokaże...

 • avatar

  offline ashin Guru domowi wojownicy
  Thursday 10/07/2014, 14:21

  Mówią, że potęga przychodzi z wiekiem i kreowana jest przez lata treningu i samodyscypliny. Patrząc na Shifou, z pewnością można dać wiarę tym słowom. Nie jest on na pewno stetryczałym dziadem i raczej na brak ruchu nie narzeka.
  Jego mięśnie są twarde jak skała, a lata treningu udoskonaliły jego techniki uderzenia, tak by umiał wymierzać bolesne ciosy.
  Siła Shifou to przede wszystkim stabilne 8 siły, pozwalające stawać mu w szranki z wieloma przeciwnikami. Dodatkowo, kładzie na łopatki wiele klanów, które mają nad FPC przewagę, a jego bonus jest dla wielu praktycznie nietykalny. Bonus FPC dla wielu kart z tego klanu jest po prostu potrzebny, a dzięki jego ochronie bez problemu wykonujemy 2HKO z wieloma postaciami z klanu. Shifou dodatkowo nie zabiera wiele miejsca w talii, staje się idealną wręcz kartą do Talii na Elo czy T1.

  Plusy:
  - Na czysto 8 siły co stanowi dobrą bazę,
  - SoA? Tylko w połączeniu z SoB, a takich kart nie ma aż tak dużo i pewnie znajdą zastosowanie przeciw innym przeciwnikom,
  - Ochrona bonusu, z którym zadaje 5 dmg, a to wystarczające do wyprowadzenia 2hko z większością kart z FPC,
  - Tak naprawdę niewielka konkurencja, jedynie Zhu Tang może być uznawany za lepszego, ale jego walka z GHEIST czy Roots osłabia strasznie, tak samo SoB,
  - Cena nie jest aż tak wygórowana nawet dla nowych graczy, gdzie na początku zdobywamy sporo kredytów i z New Blood przy odrobinie szczęścia można go zakupić

  Minusy:
  - Jeżeli mam szukać na siłę, to podatność na DR, ale to ogółem przypadłość większości klanu,

  Podsumowując, dla mnie to naprawdę karta must have dla tego klanu. W połączeniu z Heitachim daje naprawdę niesamowite efekty, kładzie klany jak uppers, czy montana, często niewielkimi nakładami Pillzów. O wiele częściej przechodzi przynajmniej mi aniżeli Zhu Tang, przez co staje się naprawdę ciekawą opcją i doświadczenia jakie wyniosłem grając nim mogę go polecić z czystym sumieniem.

 • avatar

  offline Vortex XL Senior  
  Wednesday 08/08/2012, 12:08

  i tak wole berniego ;d

 • avatar

  offline PiotrekAsD Novice  
  Friday 28/09/2012, 12:25

  smiley Czołowa 3* Fang Pi. Lepsza może hymm Elya Cr? Ale ona jest niedostępna dla dużej części graczy. Shifou na pewno znajdzie fanów smiley