Bill had the perfect plan to assassinate Uma on her wedding day. However, he hadn’t banked on the fact that the reception room at the Red One Motel would be sprayed with Xantiax during the wedding breakfast. As a victim of Uma’s sudden deadly fury, he awoke just a few days later in the middle of the Nightmare cemetery, mysteriously transformed into a zombie. Immediately taken in by Ielena, Bill can now utter just two words: “Kill Uma”.
Ability

Ability

Defeat: -1 Opp. Life, Min 0
If Bill loses the fight, the number of Life points of the player controlling the opposing character will be reduced by 1, or up to a minimum of 0.
Clan bonus

Clan bonus

Stop Opp. Bonus
The opponent’s clan Bonus, if activated, is cancelled.
 • picture
  NightmareBill
  starstar
  4
  1
  Unlock ability at starstar
  Stop Opp. Bonus
 • picture
  NightmareBill
  starstar
  6
  3
  Defeat: -1 Opp. Life, Min 0
  Stop Opp. Bonus
Nightmare
Nightmare Nightmare
69 characters
missions icon 29 missions
Clan's bonus Stop Opp. Bonus
Like any other city, Clint City has its fair share of demons, vampires and other supernatural beings. Founded by Ielena, the Nightmare Clan’s sole purpose is to give power to these creatures of the night.
 • avatar

  offline Tiny_Eight Senior Devils of Poland ™
  Tuesday 21/08/2012, 18:05

  gadacie głupoty karta jest świetna. Jej bonus blokuje takie perfidne bonusy jak la junta fang pi clang, frozn, berzerk, a tym samym daje nam możliwość zadania 3 obrażeń co w elo jest to dużą przewagą przegrywając, możemy zadać to 1 obrażenie, ale nie raz 1 obrażenie może popsuć plany smiley. Ja osobiście proponuję wpakować w niego 3 pilzy. Wygrywamy, dużo nie tracimy dużo może też nie zadamy, ale bonus np. vortex pójdzie, więc nie będzie przewagi pilzów. Karta wygląda na słabo, ale w grze ma mnóstwo zastosowań, od defensywnej po ofensywną. I nie piszcie komentarzy, skoro nim nie graliście, bo to widać, pewnie nawet nie zauważyliście, że ta karta to 2*.
  Następnym razem dodawając komentarze, dzielcie się doświadczeniem, a nie piszecie bezsensowne komentarze i jakieś oceny.
  Dlatego, ja nie będę oceniał tej karty, bo w jednej grze może być 10/10 a w drugiej 1/10.

 • avatar

  offline Szakal.pl Senior  
  Saturday 17/11/2012, 11:04

  BILL to odjazdowa karta z nie wielką pomocą czyni cuda i do tego nie jest drogi smileysmileysmileysmiley

 • avatar

  offline Kubszym Hero  
  Friday 02/11/2012, 13:25

  Bill

  Moja najulubieńsza karta z Nightmare na ELO , to mój As w rękawie . Uratowała mnie nie raz , nie dwa. Jej UM jest tak niesamowicie przydatne , że aż ,, smiley ''

  Jedyna ładna karta , 6/3 , świetna umiejętność , świetny bonus , świetny artwork .

  Może ją wycenie smiley

  Zalety:

  -Um
  -2*
  -3 obrażenia to stosunkowo mało , ale nie oczekuję 5+ jak na kartę 2* .
  -Artwork , może nie jest ideałem . Ale też jest po części zaletą.

  Wady:

  -Naprawdę , nie wiem jakie są w tej karcie wady

  I zapomniałbym , karta warta ceny , i warta polecenia. smiley

 • avatar

  offline Uxoh56 Guru  
  Saturday 17/11/2012, 19:08

  Ta karta jest zarąbista smileysmileysmiley 8/10 smileysmiley

 • Świetna karta smiley Nie trzeba mieć przecież klanu Nightmare. Ja gram La Juta i dzięki tej karcie nieraz wygrałem ! ;p Dajmy na to taki Ed 12 , dzięki tej karcie i Bill'owi możemy wygrać w 2 rundzie. Ed 12 Moc: 6+2(um)=8 obrażenia:7+2(bonus)+2(fury)=11. I ładujemy mu full plz. Przeciwnik już się cieszy a tu wkracza Bill ze swoją umiejętnością -1 życie min.0 ! I wygraliśmy smiley Karta bardzo pożyteczna dla wielu klanów i do różnych taktyk smiley

  Zalety:
  -Super umka ! smiley (Dla niektórych)
  -Oczywiście cena

  Wady:
  -Gdyby było 7 mocy.. Ahh! smiley

  Pozdrawiam smiley

 • avatar

  offline Cheapcards123 Guru  
  Saturday 23/08/2014, 12:51

  Zalety:

  -UM
  -bonus
  -cena
  -**

  Wady:

  -nie odporna na stop UM przeciwnika (chyba że jako bonus)

  W walce:

  -karta całkiem dobra biorąc pod uwagę UM'kę. Dzięki niej można łatwo pokonać przeciwnika. Wystarczy postawić karty o obrażeniach 5 i 6 dając im wszystkie pillzy. Wtedy tą kartą niszczymy przeciwnika przez KO bo nawet jeśli przegramy nim turę to i tak wygramy całą walkę.

 • avatar

  offline ___ARROW___ Guru "Rim Tim" Team
  Tuesday 02/01/2018, 20:32

  Nadchodzi ten czas - Bill CR -
  Przebudzenie mocy !!! smileysmiley

 • avatar

  offline PiotrekAsD Senior  
  Sunday 02/09/2012, 15:13

  Tego się nie spodziewałem... Pozwoliłem mu zagrać w elo... Karrion na fury... Full pilz 7hp zostaje... Orlok blef (-2 hp + truta) przeciwnik ma 3hp później bill i trutka kończy... Jak widać można go świetnie wykorzystać do różnych strategii...

 • avatar

  offline Fara0N Senior  
  Thursday 04/04/2013, 15:16

  Bill

  6/3
  UM : Porażka -1 hp przeciwnika do zera + BN : SoB

  Bill nie jest taką złą kartą jak niektórzy piszą smiley 6/3 słabe staty ? A pod Cutey nikt tego nie napisze ? UM co prawda mogła by mieć -2 hp do zera, wtedy karta była by już bardzo dobra. Można się kłócić Artus czy Bill dla mnie wygrywa Artus, bo to jednak stabilny DR.

  Plusy :
  - Obrażenia i w miare grywalna moc
  - Art napewno smiley
  - UM potrafi dobić rywala oraz zmylić
  - Cena

  Minus :
  - Są lepsi
  - Mogło by być -2 hp
  - SoA i karta nie tyle co niepotrzebna, a tyle co strasznie przewidywalna

  5(6)/10

 • avatar

  offline Dave_PL Titan  
  Friday 10/08/2012, 12:12

  Historia Umy i Billa została wreszcie rozszerzona. Szkoda tylko, że nowa karta Nightmare nie prezentuje się najlepiej... Pierwsze, co rzuca się w oczy, to to, że Bill jest mniejszą wersją Dudleya oraz Orloka - z tym, że jego umiejętność została znacząco okrojona. Jeden punkt życia jest nieznaczący, gdy można zaopatrzyć się w dobre 2* klanu - jak Artus, Phyllis, Mawpin, czy nawet Eadh (będący najbardziej zbliżoną kartą w klanie pod względem statystyk).
  Bill jest dedykowany dla początkujących graczy, mających (bardzo) mały budżet i chcących zapchać dziury w swojej talii w jakikolwiek sposób. Poza tym jednym przypadkiem, postać nie ma racji bytu - klan posiada naprawdę silną konkurencję, choć faktem jest, że tylko Artus ma tam zastosowanie scricte defensywne.

  Zalety:
  - Cena (w przyszłości)
  - Dla niektórych graczy obrażenia mogą być zadowalające
  Wady:
  - Niska moc
  - Kiepska, mało przydatna umiejętność
  - KONKURENCJA W KLANIE

 • avatar

  offline Kris Krass Imperator Dark Fighters
  Thursday 16/08/2012, 15:44

  @sdhfu
  W opisie tej karty był błąd. Zamiast "jej" było "ich", stąd komentarz MoistVonLipwing. Wtedy wychodziło na to, że Bill to Jared. Teraz jest dobrze.

 • avatar

  offline Ethereal CR Master Child of the Storm
  Sunday 26/08/2012, 14:37

  Karta przydatna smiley
  Z klanami, z bonusem do obrażeń może robić cuda!
  Np. bardzo wspomaga Fang Pi Clang- Zinfrid full Pillz + fury i w kolejnej turze Bill. Jeżeli przeciwnik nie ma SoA to już po nim.

 • avatar

  offline Ania_921 Senior  
  Wednesday 31/10/2012, 13:39

  ^__smiley__^smileysmileysmiley

 • avatar

  offline Ania_921 Senior  
  Wednesday 31/10/2012, 13:39

  smiley

 • avatar

  offline Shakos Master Upadłe Anioły
  Monday 12/11/2012, 17:21

  Bill
  Staty: 6/3- słabo
  Umka: Porażka: -1 życie przeciw. min. 0- czyli karta do blefu
  Bonus: SoB- super

  Byłem do tej karty dosyć sceptycznie nastawiony. Uważałem, że Dudley Ld czy Orlok są o wiele lepszy z tą umiejętnością. Owszem wedługm mnie Dudley i Orlok są bardzie przydatniejsi w trybach z 12 punktami życia, gdyż mogą zrobić ładne 2HKO np z Estalt czy z Kolos (bez fury) (to tylko przykłady). Jednak Bill okazuje się przydatniejszy w Elo gdzie Orlok i Dudley 2HKO sie zbytnio nie pochwalo no chyba, że z "jednohakeowcami", to jednak bill zabierze 1 punkt życia, ma min 0 co łądnie się z komponuje z Karrion rzuconym na full, albo też aktywuje odwet u Mawpin czy Russel, badź w kartach z odwetem z innych klanu w przypadku half decku, no i zajmuje tylko 2*, czyli można go rzucić łątwo na Elo. Niestety Bill doskonały nie jest, gdyż -1 to trochę za mało, 2 i byłó idealnie przy tym samym minimalu smiley , jednak wtedy nie kosztowałby 100+ clintz. No i posiada także konkurencję: Mawpin, Phyllis, Eadh i Artus, jednak na elo da się wcisnać gdzie przeważnie są 2-3 trójeczki.

  Ocena: 8,5/10: Bill jest karta idealną do blefu na Elo, jednak w trybach z 12hp lepiej wybrać Orlok bądź Dudley Ld, gdyż łatwiej jest zrobić 2HKO.